Ağustos 2023’te Kapattığımız 6 Oyun!

Warner Bros. Games tarafından paylaşılan bir görselde süper kahramanların kötülerle mücadelesi yer alıyor.

PS5, Xbox Series X/S ve Windows (Steam Deck YMMV) gibi platformlarda oynanabilen “Marvel’s Avengers” adlı oyunun kampanya modunu tamamlamak amacıyla çıkılan yolculuk, savaşlardaki sertlik eksikliği ve benzer görevlerin bulunduğu hikayenin sıradanlığı nedeniyle keyifsiz bir hale dönüşmüş durumda. 20 Ekim 2022 tarihinde çıkacak olan “Marvel’s Spider-Man 2″den önce oynayabileceğim bir süper kahraman aksiyon-RPG oyunu arayışımda, WB Games Montréal tarafından geliştirilen “Gotham Knights” oyununa geri dönmeye karar verdim.

21 Ekim 2022 tarihinde piyasaya sürülen “Gotham Knights” oyunu hakkında birçok olumsuz yorumda bulundum. Bu oyuna “ortalama” sıfatını yakıştırdım ve Kotaku Dot Com’daki çeşitli yazılarımda da bu görüşümü dile getirdim. Ancak, “Gotham Knights”, “Marvel’s Avengers”e göre kesinlikle daha iyi bir deneyim sunuyor.

İki oyun da işlevsel olarak aynıdır: Bir kahraman seçer, dünyada dolaşır, bir dövüş alanından diğerine geçer, rakiplerden eşya toplar, sayıyı yükseltir ve jenerik sırasında tekrar eder. Ana fark ise “Gotham Knights”ın savaşında daha fazla güçlü bir etkiye sahip olmasıdır. Şüphesiz ki “Batman: Arkham” oyunlarından daha sıradan olsa da kötü adamlara yumruk atmak, “Marvel’s Avengers”da büyük bir eksiklik hissettiğim tatmin edici ses ve görsel geribildirim sunuyor.

WB Games Montréal’ün süper kahraman RPG oyunuyla karşılaştırıldığında “Gotham Knights” karakterleri, Gotham’ın karanlık sokaklarında düşmanları döverken bir ağırlık hissi veriyor. İki oyun da benzer şekilde ilham vermeyen açık dünya tasarımıyla baş etmek durumunda olsa da, “Gotham Knights” oynamaya değer bir deneyim sunuyor ve ben de böyle bir şey arıyorum: iyi hissettiren bir oyun. Kendi güçlü Barbara “Batgirl” Gordon karakterimle neredeyse maksimum seviyeye ulaştığım için oyundan büyük keyif alıyorum ve kampanyayı sonunda tamamlamayı heyecanla bekliyorum. – Levi Winslow

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com