Alaskan Road Truckers Dev Xbox Series S’in Üstesinden Gelme Mücadelesi!

xbox series s

Xbox Series S, bir tüketicinin bakış açısından değeri göz ardı edilemez fakat 2020 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana birkaç geliştiricinin zayıf donanımıyla ilgili sorunlar ortaya çıkmıştır. Bazıları, zayıf özellikli konsolun güncel nesil oyun geliştirmesini geri tuttuğunu iddia etmiştir, diğer yandan Microsoft, tam tersini savunmuştur.

Geliştiriciler, bu tartışmanın hangi tarafında olduklarına göre farklı düşünceler sergilemiştir ve Xbox Series S’nin optimize etme zorluğunu gönüllü bir şekilde karşılayan stüdyolardan birisi, yakında çıkacak olan “Alaskan Road Truckers” oyununun geliştiricisi olan Road Studio’dur.

GamingBolt ile gerçekleştirilen bir röportajda, PS5 ve Xbox Series X arasındaki en üst sıradaki farklılıklara – özellikle GPU farklarına – değinilmiş ve Road Studio CEO’su Michal Puczynski, her iki konsolun da kendilerine özgü “zorluklar ve fırsatlar” içerdiğini belirtmiştir. Xbox Series S’nin geliştirme açısından bir zorluk olduğunu söyleyen Puczynski, bununla birlikte stüdyonun bu zorlukla başa çıkmasından mutluluk duyduğunu ifade etmiştir.

“Konsolları terafloplarla sınırlamak gerçekten adil olmaz. Karmaşıklıklarını tek bir sayıyla açıklayamazsınız. Kendilerine özgü zorluklar ve fırsatlarla birlikte gelirler. Örneğin, Xbox S ve X olmak üzere iki farklı varyanta sahiptir ve bunlara optimize etmeniz gerekir. Hem Xbox hem de PS5, oyuna ek olarak beklenen veya en azından önerilen benzersiz özelliklere sahiptir ve bunları geliştirmeniz gerekir. Bununla birlikte, her ikisi de kendi fırsatlarına sahiptir ve geliştirme için harika platformlardır. Bizim için en büyük zorluk, Xbox Series S’tir, ancak bu, memnuniyetle karşıladığımız bir zorluktur.”

Xbox Series S etrafında dönen tartışma, son haftalarda tekrar alevlenmiştir, Larian Studios ise “Baldur’s Gate 3” oyununun Xbox lansmanının, daha zayıf konsol için ayrı ekranlı çok oyunculu oynanışın optimize edilmesiyle ilgili teknik zorluklar nedeniyle geciktiğini belirtmiştir. Ancak yakın zamanda Larian, ünlü RPG’nin Xbox Series X/S için 2023’te piyasaya sürüleceğini, Series S versiyonunun ise yerel çok oyunculu desteğini kaybetmiş olduğunu doğrulamıştır.

Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer da konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuş ve şirketin Xbox Series S desteğini kesmeyeceği bir dünyanın olmadığını söylemiştir.

“Alaskan Road Truckers” oyunu 18 Ekim’de PC için piyasaya çıkacak. PS5 ve Xbox Series X/S versiyonları da geliştirilmektedir.


Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Ace Avukat üçlemesi 25 Ocak 2024’te vizyona girecek

2024 başlarındaki yayın dönemi daha da yoğun olacak. Apollo Justice: As Avukat üçlemesi Oyunun 24 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com