Cyberpunk 2077 – Yepyeni Yetenekler Phantom Liberty Fragmanında!

Cyberpunk 2077’nin “Phantom Liberty” genişlemesi, 26 Eylül’de çıkacak olan Idris Elba’nın yer aldığı tamamen yeni bir hikaye sunacak. Bununla birlikte, ücretsiz 2.0 güncellemesiyle birlikte gelen dünya tarafından sunulan yenilenmiş sistemlerin, mekaniklerin ve özelliklerin hepsi de oldukça heyecan verici. CD Projekt Red, DLC’nin son fragmanında bunlardan bazılarını gösterdi.

2023 Gamescom Opening Night gösterisinde gösterilen “Yeni Oynanış Yolları” başlıklı fragmanda, yeniden tasarlanmış yetenek ağaçları, geliştirilmiş polis kovalamacaları ve araç savaşları önizlendi. Oyuncular, 30 dolarlık “Phantom Liberty” genişlemesini satın alsınlar ya da almasınlar, Cyberpunk 2077’ye sahip olan herkes, “son nesil” konsollar olan PlayStation 5, Xbox Series X/S veya PC üzerinde oynuyorlarsa bu yeni özelliklere erişebilecekler.

Fragmanı aşağıda bulabilirsiniz:

[Bu alanı söz konusu fragmana ait bir video oynatıcı için kullanacağız.]

Fragmanın başında, ana karakter V’nin bir motosikletten atlayarak bir düşman grubunun üzerine atladığını ve betonu kırarak patlayan devasa bir çekiç şoku yarattığını görüyoruz. “Finisher” adlı vezineme, birini kafasını keserek öldürme, gelen düşman ateşini savuşturmak için “mermiyle defans” yeteneği, öldürücü saldırılar için “fırsatçı” yeteneği ve uzaktaki rakiplere yaklaşmak için “hızlı hareket” yeteneği gibi birçok yeni yetenek bulunuyor. Ayrıca, “uzamsal haritalama” adlı bir blink yeteneği ve V’nin bir adamın vücudu patlayana kadar vurduğu “sınırlayıcıyı kaldırma” gibi bir dizi Relik yeteneği de bulunmaktadır.

Yeni polis kovalamacaları ve araç savaşları da oldukça etkileyici görünüyor. V, ateşli silahını kullanarak araçların camlarını kırabilir veya düşman araçlarını kontrol dışına çıkarmak veya tamamen patlatmak için onları hackleyebilir. Polis ise onu yoldan çıkarmaya çalışır, barikatlar kurar ve sonunda çevresini sarmaya çalışır, ancak V onlara dahili Gatling makineli tüfeklerini serbest bırakarak ve korkunç bir kan döngüsünde dönerek cevap verir. Bu, oyuncuların yıllar önceki orijinal fragmanlarda umut ettiği Cyberpunk’un daha yakın bir versiyonudur, ancak 2020’de piyasaya sürülen hatalı oyun olarak gerçekleşmemiştir.

Oyun zaten belirgin bir şekilde geliştirilmiş durumda ve şu anda harika bir noktada olduğu söylenebilir, ancak temel hikaye, yapısı ve vizyonu hala hayal kırıklığı yaratabilir. “Phantom Liberty” ve ücretsiz 2.0 güncellemesi, oyunu tekrar oyuncuların hayal ettiği “cyberpunk Grand Theft Auto”ya dönüştürebilecek gibi görünüyor.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com