Call of Duty’deki Nicki Minaj Karakterine Verilen Tepkiler Paha Biçilemez.

Call of Duty: Warzone ve Modern Warfare, bir ay önce duyurulduktan sonra sonunda bir Nicki Minaj operatörü kostümü ekledi ve Barbz savaşa hakim oluyor ve oyunun renkli karakterinin eklenmesine yönelik tepkilerini paylaşıyor. Tetris’in Arkasındaki Takım Yeni Filmi ve Oyun Tarihini Tartışıyor

Hip-hop promosunun 50. yıl dönümünde tanıtılan Nicki Minaj kozmetik paketi, iki balon çikolata rengi silah (bir saldırı tüfeği ve bir av tüfeği) ile birlikte gelir. Bu silahlar pembe boya sıçramaları yapan, buzlu bir dondurma konesini Nicki’nin yüzüne dönüştüren animasyonlu bir oyuncu ikonu, bir oyuncu bayrağı, silah rozeti, pembe kamyon derisi ve tabii ki rap kraliçesi kendisi. Nicki Minaj operatörü özellikle muhteşemdir – sadece oldukça uzun, pembe peruk kullanır ve dolgun diziini aşacak şekilde izler, aynı zamanda baştan aşağı metalik pembe bir tulum ve altı inç topuklu ayakkabı giyer. Tabii ki, Nicki Minaj hayranı olan Warzone oyuncuları onun oyunun bir parçası olarak eklenmesinden dolayı çok heyecanlanıyor ve birçoğu satın alıp takmayı koştu (paket yaklaşık 20 dolara mal oluyor).

Ekran Görüntüsü: Activision / Kotaku

Call of Duty’de Nicki Minaj tepkileri

Sosyal medya neredeyse hemen hemen Nicki Minaj’in Warzone’da olduğu videolarla dolup taştı. Fortnite yayıncısı ve rapçi KeepUpRadio gibi birine ait bir video, oyun içi mağazayı yenileyerek Nicki paketinin göründüğünü görünce çıldırdığını gösteriyor. “Nicki Minaj’ı Call of Duty’de duyduğunuzda alarmı çalın! Haydi!” diye bağırıyor ve daha yeni bir Nicki hiti olan “Red Ruby Da Sleeze”nin bir klibini oynatmadan önce.

“Nicki Minaj en sevdiğim sanatçı. Her yıl Spotify Wrapped’de en çok dinlediğim şarkıcı” diye Instagram DM üzerinden Kotaku’ya söyledi. “Fortnite’ta olmamasına üzüldüm, ama herhangi bir video oyununa gelmesinin sadece büyük bir başarı olduğunu düşünüyorum… size ilişki kurabileceğiniz insanları oyunlarda oynarken temsil etmek, deneyimi daha eğlenceli hale getiriyor” dedi.

KeepUpRadio, Call of Duty’deki Nicki için çıldırmayan tek kişi değil – internet, uzun pembe saçları tuhaf şekillerde arkasında akarken bir savaş alanında altı inç topuklarıyla koşan Minaj’in klipleri ve videolarıyla dolu (sanırım Activision geliştiricileri 40 inçlik bir peruk hakkında pek de aşinalık sahibi değil). Bir Nicki klibi, bir oyuncunun bir kitap kırmızı ATV üzerinde bir dörtlüsünü söylerken gösteriyor, sonra acımasızca patlıyor. “Aptallıklar bizi Barbz’ın oyununu mahvetti,” yazılı altyazı okunuyor. Başka bir klip, bir kadının daha sonra ekranda Call of Duty Nicki dururken Nova Pink PS5 DualSense denetleyicisine benzeyen bir şeyle el sallayarak herkese “buna hasta olacaksınız” diye uyarıyor. “Takımda başka bir Nicki’miz var,” diye heyecanla söyleyen bir oyuncu farklı bir klip içinde, pembe giyimli rapçi siyahi kadınlar, hayranları ve genel olarak eşcinsel topluluğun bir tür amblem gibiydi.

Elbette, Nicki’nin kostümü ve bunun ima ettikleri, Call of Duty’de bazı öfkeli küçük erkekleri tetikliyor, ancak Barbz derinlere uzanıyor. Bir TikTok videosu, iki Nicki oyuncusunun oyunda geç evrelerde bir düşmanı saf dışı bıraktıktan sonra sinirli bir şekilde “burada duracak mısınız?” diye sormasıyla başlar. Nicki’ler ona yanıt verirken, “Ona para harcadınız mı? Yani hadi artık” diye yakınıyor. Takım oyunu kazanır ve biri mikrofona “siz gayler sikiksiniz” diye yüksek sesle söyler. “Bitch, biz kazandığımız için çok sinirli oluyorsun,” diye bir oyuncu cevap verir ve Barbz güler. “Böyle yerimizi aldık,” biri zaferlerini alırken bir helikopterle uzaklaştıkları sırada söyler. Başlık, “Barbz hakim oluyor, bekârlar sinirli.”

Ben de Nicki’nin Warzone’da çıkmasını bekliyordum (aslında haftalardır Activision PR’la uğraşıyordum), bu yüzden dün gece Chun-Li’nin yanında birkaç el oynamayı başardım. Maçın öncesinde Ashika Adası’na düştüğüm anlarda, genel operatör kıyafeti giymiş bir adamı takip ederek pembe sıçrayan kurşunlarla onu öldürdüm. “Lan, Nicki!” diye bağırdı Warzone’un yakınlık sohbetinde. Birkaç dakika sonra, Lil’ Kim’in “Lighters Up” şarkısını oyun içi kamyonun radyosundan çalmaya devam ederken birini daha ezerek öldürdüm. Bir çocuğun sesi “Nicki Minaj!” diye bağırdı ve karakterinin cesedi tekerleklerimin altında yuvarlanıyordu.

Haklı olarak, onun ses hatları da harikaydı. Çünkü Nicki Minaj aslında bunları kaydetmiş, bu yüzden oyun içi karakteriniz “Brrrr” diye bağırırken veya bir takım arkadaşından “beni geri satın al, tatlım” demesini istediğinde, modern rap kraliçesi bunu söylemiş oluyor. Call of Duty genellikle kızlar ve eşcinseller için tasarlanmış gibi hissettirmez, ama bu anda kesinlikle öyle.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com