Alan Wake 2, Spider-Man 2 çatışmasını önlemek için erteledi

Remedy Entertainment yeni duyurduğu haberde, Alan Wake 2’nin çıkış tarihini Ekim ayının sonlarına doğru 10 gün ertelediğini belirtti. Ortalıkta yoğun bir çıkış takvimi olduğu için daha geç bir tarihe kaydırdıklarını ifade etti.

IGN ile yapılan bir röportajda yazar ve yaratıcı yönetmen Sam Lake, gecikmeyi tekrar değindi ve özellikle Ekim ayının çok işlek olduğu bir dönemde planlanan diğer büyük oyunlarla rekabete girmek istemediklerini belirtti. Özellikle 20 Ekim’de çıkacak olan Marvel’s Spider-Man 2 ile Alan Wake 2’nin önceki çıkış tarihinden sadece üç gün sonra çıkacak olması bu kararı etkiledi.

Lake, gecikme hakkında sorulduğunda şunları söyledi: “Haftaya ve bu harika, harika devasa oyunlara, özellikle de Spider-Man 2‘ye baktık ve tam olarak ‘boy ölçüşmek zorunda değiliz, sadece birkaç gün kaydırabiliriz’ dedik.”

Bu yılın başında Alan Wake 2’nin çıkış tarihi duyurulduğunda, oyun yönetmeni Kyle Rowley, yoğun çıkış takviminden endişe etmediklerini belirtmişti.

Ekim 20’de Marvel’s Spider-Man 2 ile birlikte Super Mario Bros. Wonder‘ın da piyasaya çıkması planlanırken, diğer büyük başlıklar arasında Forza Motorsport, Sonic Superstars ve Lords of the Fallen gibi oyunlar da orta Ekim dönemi için sıralanmış durumda. Assassin’s Creed Mirage da önceki olarak 12 Ekim’de çıkması bekleniyordu, ancak çıkış tarihi yakın zamanda 5 Ekim’e bir hafta öne çekildi.

Alan Wake 2, şimdi 27 Ekim’de PS5, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya çıkacak. Gamescom Opening Night Live 2023 etkinliğindeki son fragmanını ve The Dark Place’i gösteren geniş kapsamlı yeni oynanış görüntülerini mutlaka izleyin.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Street Fighter 6’da Poison odaklı oyun stili hakkında karakter rehberi detayları

Capcom, Street Fighter 6 için ikinci DLC dövüşçüsü A.K.I.’yı gelecek hafta piyasaya sürecek. Bazı kombolarını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com