BioWare’da yapılan işten çıkarmalar, yazarlar Lukas Kristjanson ve Mary Kirby’yi de etkiledi.

bioware logo

BioWare, daha “esnek” bir stüdyo olma amacıyla yeni bir işten çıkarma süreciyle yaklaşık 50 çalışanını işten çıkaracağını duyurdu ve bu çıkarmalar sonucunda ayrılacak kişiler arasında oldukça tanınmış isimlerin olduğu ortaya çıktı.

Eski BioWare çalışanı David Gaider, Dragon Age oyununun hikaye lideri olan Lukas Kristjanson’ın da stüdyonun son işten çıkarmalarının bir parçası olduğunu Twitter’da açıkladı. Kristjanson, BioWare’de iki buçuk on yılı aşkın bir süredir görev yapmış olup Baldur’s Gate ve Baldur’s Gate 2‘de baş yazar olarak görev almış ayrıca Star Wars: Knights of the Old Republic ve hem Dragon Age hem de Mass Effect serilerinde de çalışmıştır.

Aynı zamanda, diğer yazar Mary Kirby de BioWare tarafından işten çıkarıldı. Kirby, stüdyoya 2006 yılında katılmış olup Dragon Age, Dragon Age 2, Dragon Age: Inquisition ve Star Wars: The Old Republic oyunlarında yazar olarak görev yapmıştır.

BioWare şu anda Dragon Age: Dreadwolf ve bir sonraki Mass Effect oyunu üzerinde çalışıyor. İkincisi henüz ön prodüksiyon aşamasında olup, ilkini şu anki hedef tanıtım penceresi olan 2024 Yazı “en erken” olarak öngörülen içsel gecikmelerle karşılaşmıştır.

Old Man Luke ve Writer Alpha olarak Lukas Kristjanson’ın da BioWare tarafından işten çıkarıldığını öğrenmek şaşırtıcı. BG1’den beri oradaydı, Minsc ve Joker gibi karakterlerin arkasındaki yazar. BioWare’nin en uzun süredir çalışanlarından biri. Ona selamlar, umarım her şey yolundadır.

– David Gaider (@davidgaider) 24 Ağustos 2023

Hey, eğer fazlasıyla deneyime sahip bir yazar/hikaye tasarımcısı arayan varsa, ben buradayım.

– Mary Kirby (@BioMaryKirby) 23 Ağustos 2023


Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Crew Motorfest Accolades fragmanı eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı

Mürettebat Motorfest’i Yakın zamanda piyasaya sürülmesinin ardından iyi karşılandı; eleştirmenler ve izleyiciler, öncekilerle karşılaştırıldığında yön …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com