“Immortals of Aveum, PS5 ve Xbox Series X’te 720p temel çözünürlükte çalışıyor, 4K’ya yükseltiliyor!”

Immortals of Aveum

Ascendant Studios ve EA’nın Immortals of Aveum adlı oyuncuya tek kişilik büyü atıcısı oyunu şu anda piyasada ve oyunun incelemeleri en iyi ihtimalle sıcak olmuştur. Ayrıca, oyunun teknik performansıyla ilgili izlenimler de pek olumlu değil.

Digital Foundry’nin FPS’nin teknik analiziyle ilgili olarak, Nanite mikro-geometri ve ray-traced Lumen aydınlatma gibi yeni nesil Unreal Engine 5 özelliklerini kullanırken, Immortals of Aveum oyunu çözünürlüğünde önemli fedakarlıklar yapıyor.

Özellikle PS5 ve Xbox Series X’te, oyun, AMD’nin FSR2 sayesinde 4K’ya yükseltilmeden önce 720p gibi bir temel çözünürlükte oluşturuluyor. Xbox Series S’te ise temel çözünürlük 768×436 gibi daha düşük bir seviyede bulunuyor. Bu durum, tüm platformlarda bulanık bir görüntü kalitesine neden oluyor ve Xbox Series S en kötü performansa sahip olan konsol olarak öne çıkıyor.

Aynı zamanda, Immortals of Aveum oyununun performansıyla da zorlandığı görülüyor. Oyunun hedefi tüm konsollarda 60 FPS’dir, ancak özellikle yoğun çatışma veya patron dövüşü gibi yoğun sahnelerde oyun 50’ler, 40’lar ve hatta Xbox Series S’te 30’lu FPS’lere kadar düşebilir. Tam analizi aşağıdan izleyebilirsiniz.

Immortals of Aveum PS5, Xbox Series X/S ve PC platformlarında mevcuttur.


Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Turbocharged, En Yeni Fragmanda Yeni Oyun Modlarını Sergiliyor

Milestone geliştiricisi, yaklaşan arcade tarzı yarış oyunu Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged için yeni bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com