Pokemon firma tarafından genç nesillerin ilgisi devam ettirilmek isteniyor – 70 karakter.

Pokemon markası 25 yıldır var olan bir franchise’dır. Yükselişleri ve düşüşleri olmasına rağmen, IP büyük bir hayran kitlesi elde etmeyi başarmıştır. Bunun bir nedeni, 90’ların ve 2000’lerin çocuklarının Pokemon’la büyüyüp yetişkin olduğu ve markanın hayranı olmaya devam ettiği gerçeğidir. Ancak Pokemon Şirketi, yeni hayranlara ihtiyaç duyulduğunun farkındadır.

Pokemon Şirketi’nin baş operasyonlar sorumlusu Takato Utsunomiya, LADbible ile yaptığı bir röportajda, “amacımız Pokemon’u yüzlerce yıl boyunca bir sonraki kuşağa aktarmak ve bunu yapabilmek için tabii ki daha genç jenerasyonları, çocukları ilgilerini çekmeye devam ettiğimizden emin olmamız gerekiyor” diyerek konu hakkında konuştu.

Utsunomiya, bunun kolay bir görev olmadığını kabul etti. Utsunomiya, şunları söyleyerek nedenini açıkladı: “Bir şey söyleyebilirim, çocuklar çok, çok dürüsttür, ilgi duymadıkları şeyleri oynamazlar. Bu yüzden eğer markanız eskimiş veya sıkıcı gibi hissettirirse, hemen reddederler. Bu yüzden bu büyük bir zorluk. Pokemon’un genç izleyici kitlesi, çocuklar için hala yeni ve heyecan verici bir şey hissettirmeye devam etmek bizim için çok önemli. Yetişkinlere odaklanmak kolaydır, onların çok fazla harcama gücü vardır, örneğin sosyal medyada gerçek zamanlı tepkilerini görebilirsiniz, ancak diğer yandan çocuklar, belki sadece biraz paraları vardır, bu yüzden sadece ilgilendikleri şeylere odaklanırlar ve bu konuda çok dürüstlerdir. Bu yüzden büyük bir zorluk, onların ilgisini kaybetmemeye dikkat etmek” dedi.

Kaynak

İpucu için Greatsong1’e teşekkürler!

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

“Famitsu’nun En Çok İstenen Oyunlar Listesi Yayımlandı!”

Famitsu dergisi ekibi tarafından The Land of the Rising Sun’da en çok istenen video oyunlarına …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com