Fans Hoping for Lara Croft’s New Look in Call of Duty to Continue in Next Tomb Raider

Activision, Tomb Raider topluluğu içerisinde dilleri çeviren yeni görüntüye sahip Lara Croft’u Call of Duty: Modern Warfare 2 ve Warzone’a getiren Season 5 Reloaded’ı duyurdu.

Lara Croft Call of Duty’ye bir mağaza paketi operatörü olarak geliyor ve Tracer Pack: Tomb Raider paketi Lara’nın Call of Duty’ye gelecek olan yeni bir yan silaha dayalı olarak tasarlanmış imza silahı Mach-5 çift tabanca ekliyor. Bu tabancalar aynı zamanda Lara’nın Play for Sport bitirici hamlesinde kullanılıyor.

Ancak Activision tarafından Call of Duty’de yayınlanan Lara fotoğrafları, bazı hayranlar tarafından yeni “birleşik” Lara Croft’un ilk bakışı olarak adlandırılıyor.

2021’in başlarında, Crystal Dynamics tarafından hazırlanan ve henüz duyurulmamış bir sonraki Tomb Raider oyununun 25. yıl dönümünü kutlamak için, geliştirici firma Core Design’ın orijinal oyunlarının zaman çizelgesini ve 2013’te başlayan kendi yeniden başlatma üçlemesinin zaman çizelgesini “birleştirme” konusunda çalıştığını paylaştı.

Yeniden başlatma üçlemesi, Lara Croft’un Tomb Raider olma hikayesini anlatırken, orijinal oyunların “deneyimli ve kendinden emin bir maceracıyı” içerdiğini belirten oyun yönetmeni Will Kerslake, geliştirme ekibinin “Core Design ve Crystal Dynamics oyunlarının genişliği üzerine inşa eden hikayeler anlatarak bu zaman çizelgelerini birleştirmek için çalıştıklarını” belirtti.

Daha yakın zamanda, Tomb Raider PowerWash Simulator DLC olarak geri döndü ve Lara Croft’un malikanesini temizlemenizi sağladı. Ayrıca Netflix için Tomb Raider animasyonlu bir dizi de yapım aşamasında. Marvel Sinematik Evreni’nde Peggy Carter’ı canlandıran Hayley Atwell, Lara Croft’un sesi olarak rol alıyor.

Call of Duty’nin Lara Croft’u, önümüzdeki yeni oyunda göreceğimiz Lara Croft’a ilk bakışı mı sunuyor? Hayranlar bölünmüş durumda, bazıları burada daha yaşlı bir “hayatta kalan” Lara’yı ve Lara’nın son oyunlarda görülen yay ve oklardan farklı olarak klasik kıyafet, örgülü saç ve sırt çantasıyla iç içe dönme ikonik çift tabanca ile geri dönüşünü öneriyor. Diğerleri ise burada gördüğümüzün sadece Activision’ın Lara Croft’u olduğunu ve bunun Crystal Dynamics’in Lara Croft’uyla ilgisi olmadığı söylüyor.

Ağustos 2022’de Embracer Group, Crystal Dynamics, Eidos-Montréal, Square Enix Montréal ve Square Enix Holdings’ten “Tomb Raider, Deus Ex, Thief, Legacy of Kain ve 50’den fazla geri katalog oyunu dahil olmak üzere bir IP katalogu”nu 300 milyon dolara satın aldı. Ardından Aralık 2022’de Amazon Games, Crystal Dynamics ile anlaşma imzalayarak Unreal Engine 5 kullanılarak geliştirilen bir sonraki ana Tomb Raider oyununun geliştirilmesini ve yayınlanmasını desteklemek için anlaşma imzaladı.

Yeni oyunun oldukça belirsiz bir açıklaması da paylaşıldı ve temel olarak oyuncuların Crystal Dynamics’in bir sonraki oyunundan beklentilerine uymaktadır. “Henüz adı belli olmayan yeni Tomb Raider oyunu, Lara Croft’un Tomb Raider serisindeki hikayesini sürdüren tek oyunculu, hikaye odaklı bir macera oyunudur.

“Oyunculara keşifle ve yaratıcı yol bulma becerisini ödüllendiren bir ortamda, zorlu bulmacaları çözmek ve üstesinden gelmek için güçlü ve çok boyutlu kahraman Lara Croft’u kontrol ett

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Diablo 4’yü Görsel Yardım Almadan Tamamlayan İlk Kör Bireyle Tanışın.

Ty “Tyleniphe”, World of Warcraft ve Diablo gibi oyun serileri oynayarak büyüdü. Arkadaşlarıyla domuz kesmekten …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com