“Baldur’s Gate 3 Xbox için çıkış tarihi hakkında Larian Studios konuşuyor”

Belçika merkezli oyun stüdyosu Larian Studios, sürpriz bir hit olan RPG Baldur’s Gate 3’ün PS5 için yakında çıkacağını ve 2023 yılı sonuna kadar Xbox’a da çıkacağını doğruladı. Bu, yayın tarihi için bol miktarda yer bırakıyor, bu nedenle yönetmen Swen Vincke’ye Larian’ın RPG’sinin Xbox’ta ne zaman beklenildiğini sorduk.

Vincke, “2023. 2023 yılı daralıyor, yani benim gözümde oldukça kesinleşti. Eylül ve Kasım arasında… Yani, dürüst olmamız gerekirse, mümkün olduğunca hızlı,” dedi.

Vincke, Larian Studios’un şu anda PS5 sürümünün yayınlanmasını, ki bu birkaç gün içinde çıkacak olan PC sürümü yamalarını önceliklendirdiğini söylüyor. Bunun ardından, Larian Studios Xbox sürümüne geçecek.

Larian Studios, “Xbox Series X sürümü son olarak iyiydi quando baktığımda. Yani sadece ‘Tamam, ne yapmamız gerekiyor?’ diyerek hareket edeceğiz,” diyor Vincke.

“Finalleştirmek için yapılması gereken bir sürü şey var. Ancak içerik açısından ve teknik açıdan bakarsak, aslında çok yakınız,” diyor Vincke.

Bunun ardından, Vincke, piyasaya sürülmeye yönelik geleneksel test ve sertifikasyon gereksinimlerini karşılayacaklarını söylüyor.

Baldur’s Gate 3’ün Xbox sürümü, Xbox Series S’te ekranı bölmeli oynama sorunu nedeniyle başlangıçta gecikmişti. Ancak Larian Studio, Xbox’un Phil Spencer ile yaptığı bir toplantı sonucunda, Xbox Series S sürümünde ekranı bölmeyi bırakmalarını mümkün kılan bir istisna elde etti.

“Zaten çalışıyordu, bu yüzden çok uzun sürmemeli. Yani ekranda bölünmeyi çalıştırmaya devam etmeyeceğimiz anlamına gelmez, çünkü dediğim gibi, ekip tüm platformlar için optimizasyona devam ediyor çünkü her şeyde 60fps’yi yakalamak istiyoruz,” diyor Vincke.

Vincke, ayrıca Larian Studios’un, Baldur’s Gate 3’ün minimum PC gereksinimlerini düşürmek istediklerini ve daha fazla oyuncuya oynamak için fırsat sunmak istediklerini sözlerine ekliyor. Ancak bu büyük bir iş.

“Optimizasyonun gerçek sorunu… çok sayıda sistem, çok oyunculu ve ekrandaki bölünme gibi şeylerle bir araya geldiğinde… hiçbir zaman nerede biteceğinizi bilemezsiniz. Gördük ki insanlar çatılarda yürüyerek şehrin her yanına ateş topu atıyorlar,” diyor Vincke. “Bunların hepsini yapabilmeniz harika, ancak makine bundan zarar görüyor. Ve Baldur’s Gate 3’ü daha fazla kişinin oynamasına izin verecek kadar yüksek seviyeye getirmek istiyoruz.”

Şimdilik, Larian Studios Patch 2 üzerinde çalışmaya devam ediyor ve bu haftanın sonuna kadar çıkması planlanıyor. Vincke ayrıca, Larian Studios’un Minthara’nın 1500 satır içeriğini engelleyen “çok aptalca bir hatayı” düzeltmeyi planladığını ve Baldur’s Gate 3’ün içerik kesintilerine ilişkin çeşitli söylentileri de yalanladığını IGN’ye söyledi.

Baldur’s Gate 3’ün PS5 için çıkış tarihi 6 Eylül olarak belirlendi.

Kat Bailey, IGN’nin Haber Direktörü ve Nintendo Voice Chat’in ortak sunucusu. Bir ipucu mu var? Ona @the_katbot adresinden bir DM gönderin.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Diablo 4’yü Görsel Yardım Almadan Tamamlayan İlk Kör Bireyle Tanışın.

Ty “Tyleniphe”, World of Warcraft ve Diablo gibi oyun serileri oynayarak büyüdü. Arkadaşlarıyla domuz kesmekten …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com