“CDPR’nin Unreal Engine geçişi nedeniyle Cyberpunk 2077 yalnızca bir genişleme alacak” (59 karakter)

Cyberpunk 2077 - Phantom Liberty

CD Projekt RED’ın başlangıçta Cyberpunk 2077‘nin çıkış sonrası planı, geliştiricinin The Witcher 3‘ü nasıl ele aldığıyla benzer görünüyordu, ancak durum tam olarak öyle çıkmadı. The Witcher 3‘ün çıkışından sonra iki tam ölçekli genişletme alan CD Projekt RED, geçen yıl çıkan Phantom Liberty’nin Cyberpunk 2077‘nin ilk ve tek genişlemesi olacağını doğruladı.

CD Projekt’in son çeyrek kar konferansı sırasında, şirket bu kararı ele aldı ve cyberpunk aksiyon RPG’si için neden yalnızca bir genişleme geliştirmeye karar verdiklerini açıkladı.

Konferansın soru-cevap bölümünde Phantom Liberty‘nin ikinci bir genişleme için yeşil ışık yakılması için hangi düzeyde ticari başarı görmesi gerektiği sorulduğunda, iş geliştirmeden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Michał Nowakowski, Phantom Liberty’nin, Unreal Engine 5’e geçişi nedeniyle CD Projekt RED’in son projelerinden biri olacağını ve genişleme kararının ticari faktörlerden ziyade teknolojik olduğunu söyledi.

Nowakowski, “Karar zaten verildi, uzun zaman önce duyurduğumuz gibi” dedi. “İkinci veya üçüncü bir genişleme yapmayacağız. Bu oyunun tek genişlemesi. Rakamlarla veya satışlardan ne kadar memnun olduğumuzla, veya benzer konularla hiçbir ilgisi yok. Bu tamamen teknolojik bir karar, dürüst olmak gerekirse. Bu, RED Engine üzerinde çalıştığımız son kez. En azından görünür gelecekte biliniyor, Epic’in Unreal Engine’i üzerinde çalışıyoruz ve bu ana nedenlerden biri oldu. “

Phantom Liberty‘den sonra, CD Projekt RED’in Unreal Engine 5 üzerinde inşa edilecek bir dizi büyük yeni projesi bulunuyor. Bu projeler arasında Cyberpunk 2077 devam oyunu olan Project Orion, yeni bir üçlemenin başlangıcını yapacak olan bir sonraki ana Witcher oyunu ve aynı zamanda bir RPG olan stüdyonun ilk yeni, dahili IP olan Project Hadar yer alıyor.

Ayrıca, eski CDPR çalışanlarından oluşan üçüncü taraf stüdyosu Fool’s Theory ile birlikte, geliştirici orijinal Witcher oyununun bir açık dünya yeniden yapımında çalışıyor ve bu da Unreal Engine 5 kullanıyor.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, 26 Eylül’de PS5, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya çıkacak. CD Projekt RED, ön sipariş numaralarından “çok mutlu” olduklarını ve genişlemenin “büyük bir kısmı”nın geliştirme ekibinin bir sonraki ana Witcher oyununa kaydırılacağını da doğruladı.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Street Fighter 6’da Poison odaklı oyun stili hakkında karakter rehberi detayları

Capcom, Street Fighter 6 için ikinci DLC dövüşçüsü A.K.I.’yı gelecek hafta piyasaya sürecek. Bazı kombolarını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com