CoD: Warzone ve MW2 Sezon 5 Reloaded’da Silah Dengelemesi ve Al Mazrah Haritası Değişimi

Call of Duty’nin Season 5 Reloaded güncellemesi öncesinde, Activision Modern Warfare 2 ve Warzone için yamanın notlarını yayımladı. Season 5 Reloaded, yeni haritalar, daha fazla DLC silahı, yeni bir kamuflaj etkinliği ve daha fazlasını içeriyor. Oyuncular ayrıca çoklu oyuncu ve Warzone için büyük ölçekli silah dengelemeleri, Al Mazrah için büyük bir nokta değişikliği gibi önemli güncellemeler bekleyebilirler.

Season 5 Reloaded için duyurulan yeni içeriklerin yanı sıra, DRC Zone 1 çoklu oyuncu haritası, başka bir Warzone Diriliş haritası ve 21 Savage operatör paketi gibi detaylar da yamanın notlarında yer alıyor. Bazı silahlar, ISO 45 makineli tabanca, Tempus Razorback saldırı tüfeği ve FR Avancer saldırı tüfeği de dahil olmak üzere hasar menzilinde iyileştirmeler aldı, ancak bu değişiklikler yalnızca Modern Warfare 2 için geçerlidir. Videoları izleyebilmek için JavaScript etkin bir tarayıcıya ihtiyacınız vardır.

Warzone tarafında, Chimera saldırı tüfeği, yakın hasar, uzak hasar, baş için hasar katlayıcı ve alt gövde hasar katlayıcıda önemli bir iyileştirme aldı. Popüler ISO Hemlock saldırı tüfeği ise yakın-orta hasar menzili ve orta hasar menzilinde azaltmalarla etkisiz hale getirildi.

Warzone’un Al Mazrah haritasının manzarası da değiştirildi. Shadow Siege’in bombalama olayının ardından, haritadaki Zaya Gözlem Evi yıkıldı. Gözlem evi enkazı keşfedilebilir durumda bulunmaktadır.

DMZ tarafında, Shadow Company grubu için yeni görevler sunulmaktadır. Kimyasal görev nesnelerinin düşme oranları da Koschei Kompleksi ve Bina 21 için artırıldı ve kullanıcı arayüzü, kasanın konumunu daha iyi belirtmek için ayarlandı.

Güncelleme ayrıca Call of Duty’nin yeni sosyal özelliklerini de uygular. Bu özelliklerden biri, Warzone’un “Tekrar Oynat” seçeneğini çoklu oyuncuya getirir, bu sayede tek başına oynayan oyuncular veya parti liderleri aynı takım arkadaşlarıyla bir sonraki maçta bir arada kalmayı seçebilir. Diğer sosyal özellik ise Arkadaş Önerisi olarak adlandırılır ve oynamak için yeni arkadaşlar önermek için tasarlanmış dinamik bir sistemdir.

Genel hata düzeltmeleri kapsamında, önceki bir soruna çözüm getirilerek atış bıçağıyla tam zırhlı oyuncuların tek vuruşta düşmesine neden olan bir sorun giderildi. Ayrıca oyuncuların silahsız bir şekilde doğmalarına neden olan bir sorun da düzeltildi. Ayrıca, patlayıcı mermileri Cronen Squall’ın 19. seviyeye yükseltilmesiyle doğru bir şekilde açılmayan bir sorun da düzeltildi.

Silah dengelemesi ve değişikliklerin tam listesi için aşağıdaki tam yama notlarını bulabilirsiniz, bu notlar Activision tarafından paylaşılmıştır.

Modern Warfare 2, yeni oyunun gelmesinden önce bir sonbahar sezonuna sahip olacak. Modern Warfare 3 için yapılan tüm önemli duyuruları kontrol etmeyi unutmayın, bunlar arasında ikonik haritaların dönüşü, açık dünya Zombi modu ve daha fazlası bulunmaktadır.

Silah Dengelemesi:
– Tabancalar
– Makineli Silahlar
– Tüfekler
– Saldırı Tüfekleri
– Savaş Tüfekleri
– Av Tüfekleri
– Keskin Nişancı Tüfekleri
– Mühimmatlı Silahlar
– Marksman Tüfekleri
– Hafif Makineli Silahlar

Güncelleme ayrıca Call of Duty’nin yeni sosyal özelliklerini de uygular. Warzone için “Tekrar Oynat” özelliği, her maçtan sonra aynı takım arkadaşlarıyla birlikte kalmak isteyen solo oyuncular veya parti liderleri için seçenek sunar. Diğer sosyal özellik olan Arkadaş Önericisi, birbirleriyle oynamak için yeni arkadaşlar öneren yeni ve dinamik bir sistemdir.

Global hata düzeltmeleri kapsamında, atış bıçağıyla donanmış bir şekilde ezme yapıldığında tam zırhlı oyuncuların tek vuruşta düşmesine neden olan bir sorun giderildi. Ayrıca oyuncuların silahsız bir şekilde doğmalarına neden olan bir sorun da düzeltildi. Ayrıca, incendiary mermilerin Cronen Squall’ı 19. seviyeye yükselterek doğru bir şekilde açılmadığı bir sorun da düzeltildi.

Silah dengeleme ve değişikliklerin tam listesi için aşağıdaki tam yama notlarını bulabilirsiniz.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Xbox, PS5’e eşleşmek için fiyatları artırmadı.

Microsoft, PlayStation 5 konsollarının fiyatını arttırmasına tepki olarak, rekabetçi kalmak için Xbox Series X|S’in fiyatını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com