D&D Kaynaklı Yeni Bir Looter-Shooter RPG’nin Kalbine Yardımcı Oldu

Brezilyalı geliştirici olan Rogue Snail ve Gearbox Publishing, yaklaşan üstten bakışlı ganimet avcısı oyunu Relic Hunters Legend’in 25 Eylül’de Steam Erken Erişim’e çıkacağını duyurdu. Hikaye odaklı tek oyunculu görevler ve kaotik çok oyunculu görevlerin yer aldığı Relic Hunters Legend, benim favori masaüstü rol yapma oyunlarından biri olan Dungeons & Dragons’tan ilham alarak benim için bir oyun türüdür. D&D’ye büyük bir hayranlık duyan Rogue Snail ekibi, Relic Hunters Legend’in beş oynanabilir karakterini oluştururken bu masaüstü RPG’den ilham aldı.

Eylül ayındaki oyunun lansmanından önce, Rogue Snail CEO’su Renata Rapyo, Relic Hunters Legend programcısı ve yönetmeni Gabriel Leite ve Relic Hunters Legend baş sanatçısı Betu Souza ile birlikte ekiplerinin ganimet avcısı türündeki oyunun nasıl tasarlandığı, oynanabilir karakterlerini oluştururken D&D’den nasıl esinlendikleri ve canlı sanat tarzının neyden ilham aldığı hakkında konuştum. Bu bir tek oyunculu oyunda diğerleriyle oynayabileceğiniz bir çok oyunculu oyun mu yoksa başkalarıyla oynayabileceğiniz bir tek oyunculu oyun mu? Hangi oyun stili üzerinde odaklandınız?

Leite: Bu genellikle çok oyunculu odaklı bir oyundur. Tüm sistemler her zaman buna yönlendirildi, ancak gerçekten güçlü bir hikaye perspektifine sahip olmak istedik. Bu nedenle, karakterleri tanıma şansına sahip olduğunuz tek oyunculu hikaye odaklı görevlerimiz var ve ana hikaye tek oyunculu görevlerde ilerliyor. Ancak, her zaman çok oyunculu oyunlarda istediğimiz her şeye sahibiz. Yani parti yönetimi, çok oyunculu için bir nihai oyun, öğe toplama ve böylece. Farklı karakterler arasında birçok sinerji vardır, böylece işbirliği yapabilirler ve gerçekten arkadaşlarınızla işbirliği yapmanız gereken görevleriniz vardır.

Oynanabilir karakterler için tasarım felsefeniz nedir? Bu beş kahramanı tasarlarken aklınızda hangi merkezi tema vardı?

Leite: Tamam, oyun mekaniği açısından hepsi kendi şekillerinde birbirinden çok farklıdır. Her bir karakterin üç yetenek ağacı vardır. Farklı şeylere özelleşebilirler. Ayrıca, tüm yetenekleri farklı olduğu için oyun tarzları da birbirinden farklıdır. Hepsi aynı silahları kullanabilir, ancak yetenekleri çok farklıdır. Onların araç çantası çok farklıdır.

Hikayesel olarak, oyunda kilidi açtığınız her karakter için, kendi kişisel hikayeleri vardır ve onları oynamak için bu içerikte onları kullanmanız gerekmektedir. Ancak, genel olarak, tüm bu özel Avcı hikayelerinin dışında, tüm oyun boyunca istediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Yani ana kampanyadan ayrı, ek görevler oynanabilir mi?

Leite: Evet, bir karakteri kilidi açtığınızda, onların benzersiz hikayelerini -onlar için özel hikaye görevleri- alırsınız, ancak aynı zamanda onları kilidi açtıktan hemen sonra normal çok oyunculu görevlerle de oynayabilirsiniz.

Rapyo: Ve Gabriel’in dediklerine ek olarak, bu karakterleri açtığınızda, onları yükseltmek ve oynanabilir bir seviyeye getirmek için anıları kullanabilirsiniz, böylece tüm ekipmanınızı koruyabilir ve arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz, düşük bir seviyede olacağınız için geriden kalmazsınız.

Bu oyunda hikaye ne kadar önemlidir?

Rapyo: Oyun bir çok oyunculu oyundur, ancak aynı zamanda hikayeyi de seviyoruz. Tüm karakterler harika, arka plan hikayeleri ve topluluğu oluşturmanın ve arkadaşlık, sevgi, hatalarını affetme gibi konularda anlatılacak hikayeleri olduğuna inandığımız oyunda harika şeyler yapmaktayız. Oyunu oynarken karakterlere aşık olabilirsiniz, çünkü hepsi benim görüşüme göre son derece karizmatiktir. Yani hikaye önemlidir, ancak oyunun ana konusu hükümete karşı isyancı olmak, bir Relic Avcısı olmak ve ilerlemeye çalışmaktır.

Neden beş farklı karakter yerine farklı şekillerde oynanabilen bir karakter yapma kararı aldınız?

Leite: Biz temel olarak bir ganimet avcısı aksiyon rol yapma oyunuyuz ve daha fazla sınıfın oynanışa daha fazla çeşitlilik kattığını ve oynanışı daha zenginleştirdiğini düşündük. Bizim sınıf versiyonumuz aslında bu karakterlerdir. Hepsi kendi arka hikayelere sahip. Hepsi kendi kişiliklere sahip. Hepsi farklı oynanış becerilerine ve bunların hepsine sahiptir. Ve bunlara ileride eklemeyi düşünüyoruz.

Rapyo: İkimiz de çeşitlilik konusunda gerçek bir inanıcıyız ve bunu tüm oyunlarımıza getirmeye çalışıyoruz. Birçok farklı arka plana, farklı hikayelere, farklı yerlerden gelen farklı insanlardan oluşan bir çeşitlilik içinde olmak istiyoruz ve bunu her zaman oyunlarımızda istiyoruz. Bu nedenle, bu kesinlikle nasıl olması gerektiğine inandığımız bir tasarım kararıdır.

Her oynanabilir karakterin ne tür bir rolü vardır? Veya bir takımda birden fazla savaş rolünü yerine getirebilirler mi? Ve yetenekleri karakterlere ne şekilde şekil veriyor?

Leite: Tamam, yani biz D&D’nin büyük bir hayranıyız. D&D’nin büyük hayranlarıyız. Birçok RPG oynadık ve bunları yaptık. Pinkyy, korkusuz liderimizdir. Savaşa öncülük eder, kendi yumruklarıyla kötü ördekleri döver ve her zaman en önde yer alır. Yani savaşçı gibidir diyebilirim. Seven, bizim büyücümüzdür. D&D’de olduğu gibi, Seven’ın yetenekleri düşmanları dondurup onları etrafta fırlatmakla ilgilidir, belki de deliklerden geçerek. Ve ayrıca, herkesi tek bir yere çeken ve daha sonra onları bombalayabilen bir yeteneği vardır. Bu gibi şeylerle alanı bir şekilde manipüle etmek gibidir. Bir büyücü gibi alanı manipüle etmek gibi. Jimmy, bizim nişancımızdır. Biliyorum, D&D’de bir nişancı yok, ama düşününce bu şekilde olabilir. Yani tüm zarar vermeye odaklı ve bunun üzerine yoğunlaşmıştır. Tamamen hassas atışlar ile ilgilidir. Böyle oynamak zorunda değilsiniz, ancak yetenek ağacının sizi çok sayıda el bombası atma veya herkesi nişan alarak öldürme şeklinde oynamaya teşvik ettiği gibi. Ve ayrıca Ace var. Ace, hilebaz veya serseri karakterimizdir. Arkadan vurduğunda daha fazla hasar verir. Düşmanları oyalamak için kullanabileceğimiz bazı çılgın gadget’ları vardır. Aynı zamanda şakalaşmayı da severler.

Rapyo: Evet, o bizim şakacımız, palyaçomuzdur.

Leite: Evet. Ve son olarak da Raff, partinin mühendisidir diyebiliriz. Destek için ya da ciddi hasar almaya yönelik olarak gelişebilir. Harika bir anahtar vardır, patlama ya da iyileştirme için kullanabileceğimiz.Player dosyalarını şarkılarını değiştirme hakkında böyle bir hikayesi.

Oh, harika

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Xbox, PS5’e eşleşmek için fiyatları artırmadı.

Microsoft, PlayStation 5 konsollarının fiyatını arttırmasına tepki olarak, rekabetçi kalmak için Xbox Series X|S’in fiyatını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com