Final Fantasy 16 İçin $14 Daha Ucuz Fırsat!

Square Enix’nin devasa aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy XVI, yaz başında çıkan oyunlara göre PlayStation Store’da ufak bir indirim yaşıyor. Burada, (bildiğimiz kadarıyla) PS5’e özel olan oyunun Standart ve Dijital Deluxe sürümleri, 7 Eylül saat 2:59’a kadar indirimde bulunuyor.

Standart dijital sürümü, şu anda oyun sektöründe yaygın olan 70 dolarlık fiyatından %20 indirimle daha kabul edilebilir bir 56 dolara düşüyor. Aynı şekilde, Dijital Deluxe oyununda da indirim mevcut, bu sürümün normalde 90 dolar olan fiyatı %20 indirimle 72 dolara kadar düşüyor.

Başka bir deyişle, Dijital Deluxe FFXVI‘yi Standart oyunun tipik fiyatına alabilirsiniz. Bu özellikle bu yazın bir sürü büyük oyunla dolu olduğu bir dönemde, Diablo IV, Baldur’s Gate, Bethesda’nın Starfield vb. gibi oyunlardan çekincesi olanlar için değerli olabilir.

FFXVI hakkında, oyuncuların aynı çekinceleri paylaştığı görülüyor. Ancak FFXVI‘nın 36 yıllık serinin ruhundan ne kadar uzaklaştığı veya geri getirdiği, birçok şey gibi kişisel zevke bağlı olarak değişiyor. Ancak oyun hala köklerini biliyor. Amy Mallett, Kotaku‘da yazdığı makalede, “En son çıkan oyun, herkesin zevkine hitap etmeyecek şekillerde gelenekleri bozuyor, ancak [diğer FF oyunlarının] dayanıklı DNA’sını hala taşıyor.” diyor.

Daha fazlasını okumak için: Final Fantasy XVI Neden Bu Kadar Tartışmalı Olmamalı

Diğer FF oyunları gibi, FFXVI de sevimli Moogle, Cid adında biri ve inanılmaz bir saçlara sahip olan bir baş kahramanla dolu. Ancak bu oyun, Final Fantasy serisine tamamen yeni olanlara da hitap edebilir – onlar, bunun yerine açık bir zihinle geriye yaslanabilir ve Mallett’in yazdığı gibi, “sizi televizyona bağırmanıza neden olan dönemeçlere sahip” ve “Game of Thrones” gibi oyunun ilham kaynağı olan “daha karanlık, daha olgun bir hikaye ögeleri” ile “fantazi yazılarının krallığına” benzer. Ve %20 indirimli? Daha da iyi.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com