The Elder Scrolls 6 Geliştirme Aşamasında, Ancak Yakında Haber Beklemeyin


Bethesda, resmi olarak 2018’de duyurulan uzun süredir beklenen rol yapma oyunu The Elder Scrolls 6’nın erken geliştirme aşamasına girdiğini doğruladı.

Vandal’a Starfield’in yakın zamandaki piyasaya sürülmesiyle ilgili konuşan Bethesda’nın yayıncılık başkanı Pete Hines, Skyrim devam oyununun ön prodüksiyon aşamasını tamamladığını ve geliştirme aşamasına geçtiğini doğruladı.

Hines, Starfield’in piyasaya sürüldükten sonra The Elder Scrolls 6 ile ilgili daha fazla bilgi alınıp alınamayacağı sorusuna “Tüm stüdyomuzun odak noktasını bu oyunu en iyi hale getirmek üzerine koyduk” diyerek cevap verdi.

“Evet, The Elder Scrolls 6 üzerinde çalışan kişiler var, ancak bu stüdyonun odak noktası bu. Yani, The Elder Scrolls 6 hakkında yakın zamanda duyurular yapmayacaksınız.” dediği ResetEra kullanıcısı Shoot tarafından çevrilen röportajında söyledi.

The Elder Scrolls 6’nın hala ön prodüksiyon aşamasında olup olmadığı sorulduğunda, Hines “Hayır. Geliştirme aşamasında, ancak erken geliştirme aşamasında.” diye cevap verdi.

Ağustos ayının başlarında Starfield hakkında medyaya konuşurken, Bethesda yönetmeni Todd Howard, geriye bakıldığında The Elder Scrolls 6’yı aynı şekilde duyurmayı muhtemelen tercih etmeyeceğini söyledi. Howard, “Muhtemelen daha sade bir şekilde duyururdum.” dedi.

E3 2018’de kısa bir teaser fragmanı ile duyurulan oyun hakkında Bethesda, küçük ipuçları dışında çok fazla bilgi paylaşmadı, büyük ihtimalle çünkü oyun hala çok uzakta.

Haziran ayında Microsft’ın FTC davasında açığa çıkan bilgilere göre, Xbox patronu Phil Spencer, The Elder Scrolls 6’nın hala “beş yıl ve üzeri bir süre” uzakta olduğunu doğruladı, bu da hayranların Bethesda’dan gelecek olan next fantasy RPG’sini oynamak için çok uzun süre beklemeleri gerektiği anlamına geliyor.

Ryan Dinsdale, IGN’de serbest muhabir olarak çalışmaktadır. Tüm gün The Witcher hakkında konuşabilir.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Diablo 4’yü Görsel Yardım Almadan Tamamlayan İlk Kör Bireyle Tanışın.

Ty “Tyleniphe”, World of Warcraft ve Diablo gibi oyun serileri oynayarak büyüdü. Arkadaşlarıyla domuz kesmekten …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com