The Last Of Us TV Dizisinin En Muhteşem Çifti Bugün Evlendi

HBO’nun The Last of Us dizisinin zaman çizelgesini video oyunun kaynak materyalinden 10 yıl geriye çekmesinin avantajlarından biri, şimdi hikayenin geçtiği yılda yaşıyor olmamız. Özel tarihleri hatırlayarak şovdan anılarımızı çığlık atarak, ağlayarak ve kusarak yeniden yaşayabiliriz. Bugün, 29 Ağustos 2023, Bill ve Frank’ın evlendiği gün… diğer bazı şeyler arasında.
Episode 3 olan “Long, Long Time”da Joel ve Ellie, Bill ve Frank’ın kasabasına ulaştığında, kahramanlarımız Bill’in intihar notunu bulur. Frank’in isimsiz kronik durumu kötüleşince çift yaşamlarını sona erdirmeye karar verince Bill bu mektupta apokaliptik salgının nihilist çizgisindeki başka bir madde olduğunu dile getirirken kendini umursamaz bir anormal olarak nitelendirir. Ancak Frank’te, dünyanın tamamen harabeye dönmesi durumunda bile ön kapınızın dışında korunacak bir neden bulur ve bu mektupta olmanın böyle biriyle beraber olmanın size amacı verdiğini Joel’a anlatır. Bill mektubu yazmadan önce, izole kasabalarında birlikte gün geçirerek güzel elbiseler giyer, son bir yemek yer ve evlilik yeminleri ederler. Tarih 29 Ağustos 2023’tür.
Bill ve Frank’ın hikayesi, Last of Us dizisinde orijinal oyunla TV programı arasındaki en büyük ayrılıklardan biridir. Orijinal PS3 oyununda Bill ve Frank mutlu bir yaşam sürmezler, bu da ölümlerinin çerçevesini tamamen değiştirir. Bu bölüm ayrıca şovun korumanın aşkın en önemli eylemlerinden biri olarak göstermek istediği bir örnektir ve bu da Joel’ın finale kararını biraz farklı bir şekilde sunar. Ancak en ilgi çekici şeylerden biri, bu bölümün, kıyametten önceki dünyayla bağlantısı olan eşcinsel aşkın serideki tek örneği olması ve modern sivil haklar hareketlerine ilişkin az anlayışı olan genç karakterlerle karşılaştırıldığında, eşcinsel ilişkilerin tarihsel önemine bir anlayışa sahip olmasıdır. Bu yüzden bölüm, uyarlamadaki en dikkat çekici unsurlardan biridir ve birçok ödül adaylığı almıştır.
Şimdi gerçek hayatta dizinin zaman çizelgesinin bu kısmına yetiştiğimize göre, sezonun/dizinin ilerleyen olaylarını düşünme fırsatımız olacak gibi görünüyor. Ancak Bill ve Frank’ın hikayesi ve kalbini kırıp hüzünlü bir sonla noktalanan kısmı, Last of Us dizisinin en unutulmaz ve önemli anlarından biridir ve bugünü takvimlerimizde işaretliyoruz.
İkinci sezon, The Last of Us Part II etkinliklerine dayanacak ve şu anda Hollywood yazarlar grevinin nedeniyle askıya alınmış durumdadır.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com