Baldur’s Gate 3, Xbox Series X/S için Eylül-Kasım arasında gelebilir!

Developer Larian Studios, Baldur’s Gate 3’ün Xbox Series X/S için Eylül ve Kasım arasında piyasaya sürüleceğini açıkladı. RPG, PS5 için 6 Eylül’de piyasaya sürülecekken, PC versiyonu bu ayın başında yayınlandı.

IGN’e göre, yönetmen Swen Vincke, “2023’ün daralmakta olduğunu, bu yüzden benim açımdan oldukça kesin olduğunu” söyledi. “Eylül ve Kasım arasında… Mümkün olduğunca hızlı bir şekilde,” dedi.

Vincke’ye göre, stüdyo şu anda oyunu PS5 için hazırlamakta ve ilk konsol sürümü ile PC versiyonunun ilk birkaç yamasının tamamlanmasından sonra Xbox Series X/S sürümüne odaklanacak.

Vincke şöyle dedi: “Xbox Series X versiyonu en son baktığımızda zaten iyi durumdaydı. Yani sadece ritüelleri gerçekleştireceğiz, ‘Tamam, hala yapmamız gereken şeyler neler?’ diye. Finalize etmek için yapılması gereken bir sürü şey var. Ama içerik açısından ve teknik açıdan, gerçekten çok yakınız.”

Vincke, Baldur’s Gate 3’ün Xbox Series X/S versiyonu için geliştirme sürecinin problemsiz ilerlediğinden bahsetti, tek sorunun daha güçsüz Xbox Series S üzerinde yerel çoklu oyuncu desteklemek olduğunu belirtti. Şirket, oyunu konsola getirmek için bu özelliği atlayacaklarını duyurdu.

Vincke şöyle dedi: “Önceden çalışıyordu, bu yüzden çok uzun sürmeyecektir. Bu, splitscreen de dahil olmak üzere çalışmaya devam edeceğimiz anlamına gelmez, çünkü takım olarak her platform için optimize etmeye devam ediyoruz, çünkü her şeyde 60fps’yi hedeflemek istiyoruz.”

Stüdyonun oyunun Xbox Series S versiyonuna yerel çok oyunculuğu getirme konusundaki ilgisini sürdüreceğini ve konsolda daha iyi çalışmak ve tam özellikli olmak için oyunun kaynak kullanımını optimize etmeye çalışmaya devam edeceğini belirtmek de faydalı olacaktır.

Baldur’s Gate 3 yönetmeni, ayrıca oyunun sistem gereksinimlerini azaltmak için oyun üzerinde daha fazla iyileştirme yapmaktan da bahsetti, böylece daha güçsüz donanıma sahip daha fazla oyuncunun oyunu oynamasının mümkün olması hedefleniyor. Stüdyo, oyunu istikrarlı bir şekilde yaklaşık 60fps’de çalışır halde tutma konusunda çalışmalar yürütüyor.

Vincke şöyle dedi: “Optimizasyon gerçekten sorunlu… Çoklu oyuncu ve splitscreen ile birlikte bu kadar sistemle… Asla nerede biteceğinizi bilemezsiniz. Ve, yani, insanları zombilerle dolu takipçilerle dolaşırken gördük, çatının üzerinde durup belaya girebildikleri zaman bütün şehirde ateş topu fırlatabiliyorlar.”

“Daha fazlasını yapabilmek harika, ama makine buna dayanamıyor. Ve bunu ne kadar yüksek yapabilirsek, insanların Baldur’s Gate 3’ü oynama olasılıkları da o kadar artacaktır.”

Daha fazla ayrıntı için Baldur’s Gate 3 hakkında, PC sürümünün incelememize göz atabilirsiniz.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Street Fighter 6’da Poison odaklı oyun stili hakkında karakter rehberi detayları

Capcom, Street Fighter 6 için ikinci DLC dövüşçüsü A.K.I.’yı gelecek hafta piyasaya sürecek. Bazı kombolarını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com