“Netflix’in One Piece Canlı Aksiyon Uyarlaması: Kotaku İncelemesi”

26 yıl önce başladığından beri hala ortaya çıkmamış olan kutsal hazinesine ulaşmanın yolculuğuna değeceği, baş kahraman Monkey D. Luffy’nin bir gün korsanların kralı olma hayalini gerçekleştireceği ve uzun soluklu manga serisi ile korkutucu derecede uzun anime serisinin tatmin edici bir şekilde sona ereceği gibi, One Piece yüksek vaatler üzerine kurulu bir seridir. Netflix’in One Piece canlı aksiyon dizisinin yayınlanması, serinin listesine bir vaat daha ekliyor – anime yapımının bu yolculuğu yapmış birçok anime gibi hüsranla sonuçlanmadan iyi bir yapım çıkacağı vaadi. Dizi bu vaadi tam olarak yerine getirmese de, dengesiz bir ilk izlenim bırakarak, uzun süredir hayranlık duyanları ve yeni gelenleri gemide kalmaya ve nereye gidebileceğini görmeye çağırıyor.

Anime hayranlarının, gerçek insanları karıştırarak kaynak materyalin büyüsünü yeniden yakalama hedefiyle Dragon Ball Z, Avatar: Son Havabükücü, Fullmetal Alchemist ve en son Cowboy Bebop gibi serileri batarken izlemiş olan anime hayranları için canlı aksiyon anime dünyası tehlikeli sulardır. Bu denemeler, daha iyi bir terim bulunamadığı için, anime’nin büyülü dünyaları, savaşları, güzelliği ve kinetizmi canlı aksiyon formatında, en azından ucuz ve ilham kaynağından daha ilham almadan çoğaltılamaz.

One Piece’in yaratıcısı Eiichiro Oda, One Piece canlı aksiyon dizisinin kendi başyapıtının mirasını kirletebileceği endişelerinin hayranların farkında olmuştur. Bu endişeleri körükleyen şey, yapımcı Marty Adelstein’ın Tomorrow ITV Studios’un aynı zamanda Netflix’in canlı aksiyon Cowboy Bebop’unu da yapmasıdır, ki bu dizi ilk sezonundan sonra hızla iptal edilmiştir. Yine de Oda, kendisinin yürütücü yapımcı olarak yer aldığı uyarlamasının, bu geçmiş yirmi yılda seriyi destekleyen hayranları “ihanet etmeyeceğini” ve gösteriye kendi memnun olana kadar başlamayacağını söyledi.

Netflix’in One Piece canlı aksiyon dizisinin ilk sezonu, manga’nın açılış Doğu Mavi hikayesinin başından Arlong Park hikayesinin sonuna kadar olan büyük hikayeleri kapsar ve Luffy’nin korsan ekibini toplamasını ve Gold Roger’ın başlıkta yer alan gizli hazinesini bulmak için yolculuğa çıkmalarını anlatır. Dizi, özellikle 93 bölümü (yaklaşık 17 saatlik anime) sekiz saatlik bölümlere sığdırırken büyük bir mesafe kat etmektedir. Sonuç olarak, zaman zaman beceriksiz bir dizi ortaya çıkar ama manga ve ani

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com