Starfield – Gemi Tahtaya Nasıl Alınır ve Ele Geçirilir?

Starfield oyununda gemilere bina yapabilir ve ele geçirebilirken uzay savaşının tadını kesinlikle çıkaracaksınız. Sonuçta, bir gemiyi sadece paramparça etmek yeterli değil. İlk önce her şeyi yağmalamadan önce bir şeyi unutulmuş enkaz haline getirmek her zaman iyi bir fikirdir. Rehberimiz, oyunun ek loot ve XP için nasıl gemi ele geçirme eylemleri gerçekleştirebileceğinizi anlatıyor.

Starfield’da gemiye bina yapma ve ele geçirme nasıl yapılır

Starfield’da gemilere bina yapmak ve ele geçirmek için şunları yapmanız gerekiyor:

– Hedef Kontrol Sistemleri becerisini açın.
– Bir geminin motorlarını yok edin.
– Gemiyi birleştirin ve binin.
– İçerdeki tüm düşmanları öldürün.
– Uzay aracı daha yüksek bir sınıfa aitse gereken Pilotaj becerisine sahip olun.

Hedef Kontrol Sistemleri becerisi

Hedef Kontrol Sistemi, işlevi nedeniyle oyundaki en iyi becerilerden biridir. Dört rütbe olsa da, bu mekaniği açmak için sadece birinci rütbeye ihtiyacınız olacak. Ek rütbeler yalnızca kilitlenme süresini azaltır ve keskin nişancı hasarını artırır, ancak onu daha da geliştirmek isteyip istemediğinize tamamen siz karar verirsiniz.

Bir geminin motorlarını devre dışı bırakma

Starfield’da bir gemiyi ele geçirmek ve yakalamak için öncelikle motorlarını devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Bunun için bir düşman gemisine kilitlenme moduna girin ve ilgili düğmeye basın (örneğin, Xbox oyun konsolunda X düğmesine basın). Gemiler genellikle kalkanlı olduğu için kalkanları seçmek için d-pad’i kullanmanız gerekecektir. Lazer ve füzeleri kullanarak kalkanları düşürün.

Kalkanlar tükenince, d-pad’deki sola basarak motorlara geçiş yapın. Ballistik silahlarınızı ve füzelerinizi tüm pipsler tükenene kadar kullanabilirsiniz. Sadece dikkatli olmaya çalışın çünkü geminin gövde dayanıklılığını tamamen tüketebilir ve imha olmasına neden olabilirsiniz.

Bir gemiye binme ve düşmanları etkisiz hale getirme

Bir geminin motorları devre dışı bırakıldıktan sonra birleşme düğmesi (örneğin, Xbox oyun konsolunda X) görünecektir, böylece gemiye bağlanabilirsiniz. Ancak uyarılmış olun, bunu yapabilmeniz için tüm diğer düşman gemilerin yok edilmiş olması gerekmektedir (yani, bir bölgedeki son kalan düşman gemisi sadece ele geçirebileceğiniz tek gemi olmalıdır).

Geminin içinde, tüm düşmanları etkisiz hale getirmeniz gerekecek. Düşman askerlerinin sayısı, geminin seviyesi ve boyutu/sınıfı gibi birkaç faktöre bağlı olacaktır. Bu, seviye atlamak için harika bir yol.

Ayrıca, paralı asker ve korsan gemileri genellikle sınırlı tahıl taşır, bu da çok para için satılabilir. Yasaklanmış ürünlerin dışında, konteynerlerden, kargo bölmesi/kaptan terminallerinden ve düşman cesetlerinden de eşyalar bulabilirsiniz.

Piloting becerisi ve ele geçirilen gemilerin satılması

Benzer şekilde, pilot koltuğuyla etkileşime geçerek gemiyi kendi malınız yapabilirsiniz. Ancak, geminin sınıfına bağlı olarak, Pilotaj becerinizi daha da geliştirmeniz gerekebilir. Bununla birlikte, genellikle A sınıfı gemilerle karşılaşırsınız ve bunlar için bir Pilotaj becerisi gereksinimi yoktur, ancak B ve C gibi sonraki sınıflar daha yüksek bir Pilotaj beceri seviyesi gerektirecektir.

Son olarak, başka bir yıldız sisteminde

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Xbox, PS5’e eşleşmek için fiyatları artırmadı.

Microsoft, PlayStation 5 konsollarının fiyatını arttırmasına tepki olarak, rekabetçi kalmak için Xbox Series X|S’in fiyatını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com