Starfield oyuncuları, Bethesda yetkililerinden işten muaf tutuldu.

Bethesda’nın yayıncılık başkanı Pete Hines, Twitter’da Starfield hayranları için bir “standart mazeret notu” paylaştı. Oyunun resmi çıkış tarihinden önce, 6 Eylül’de, biraz… ateşli hissetmeye başlayan herhangi bir hayran için.

Mideniz sıkılmaya başladı. Elleriniz kaygan ve titriyor, tüm vücudunuz heyecan verici bir şekilde bir çok milyar dolarlık şirkete 70 dolarınızı teslim etme olasılığıyla sarsılıyor. Endişelenmeyin. Hines ile güvendesiniz, Twitter’daki adı şu anda “doktor değil” olarak belirtiliyor.

“Meseleyi ilgilendiren kişiye: Lütfen gelecek dönemde ____’ı işten/okuldan/ev işlerinden muaf tutun,” diye başlıyor cömert mazeret notu. “Şu anda [dinozor benzeri bir Starfield yaratığı] Ashta ısırığından kaynaklanan bir enfeksiyon nedeniyle tedavi görüyorlar, son zamanlarda [gezegen] Tau Ceti II’ye gerçekleştirilen bir keşif gezisinden sonra.”

Hines’ın notu, yeni oyunlarını oynamak için sorumluluklardan kurtulmanıza yardımcı olmaya çalışan ilk geliştirici değil. Baldur’s Gate 3‘ün 3 Ağustos’ta çıkmasından önce, Larian Studios geliştirici bir “özel feragatname talebi” formu yayınladı ve oyuncuları genişletilmiş bir RPG dünyasında saatlerce vakit geçirmeleri için şirkete sunmaya teşvik etti.
Starfield, benzer şekilde binlerce keşfedilebilir gezegen ve yan görevler vaat ettiği için tüm boş zamanınızı emebilecek başka bir oyun gibi görünüyor.

Bu aynı zamanda Hines’ın oyunculara şirketinin en yeni oyununu oynamak için bir mazeret sunması ilk kez de değil. O, Fallout 4‘ün 10 Kasım 2015 tarihinden iki gün önce çok daha kısa ve daha basit bir mazeret notunu paylaşmıştı. “Bu hafta “hastalık günleriniz” için doktor notuna ihtiyacınız olabilir diye düşündüm,” diye yazmıştı. Bir şaka olarak düşünülebilir, daha da kötü olabilirdi.

Bu Starfield mazeret notu işe yarayacak mı? Olası değil, ancak Pete Hines, notta “MD, LAN, PhD, ARS” ve “Baş Hekim, Takımyıldızı” olarak tanımlanan bir kişi olarak, neyin en iyisi olduğuna patronunuz, profesörünüz veya annenizin karar verebilir.

“Daha önce sordum patronuma (ve kabul edildi),” diye yazan bir yorumcu dedi. “Ama, vay be, bunu daha önce göndersaydın.”

“Gerçek insanlar bunu kullanacak,” diye bir başka Twitter kullanıcısı dedi. “Dahiyane.”

Starfield, 31 Ağustos’ta Doğu Saati ile 20:00’de Erken Erişime açılıyor.

Daha Fazlasını Oku: Şimdi Gerçekten Starfield Oynamaya Başlayabilirsiniz

Starfield’i Önceden Sipariş Verin: Amazon | Best Buy | GameStop

“Yarın erken erişimde Starfield oynamak için zaman ayırmak isterseniz veya önümüzdeki hafta çıkışta, Amca Pete sizin için burada,” dedi Pete Hines Twitter’da.

“Bunu zaten bu hafta başında patronuma sordum (ve kabul edildi),” diye bir yorum yapan bir kişi dedi. “Ama bu notu daha önce gönderseydin, abi.”

“Beyaz atlılar bunu kullanacak,” diğer bir Twitter kullanıcısı dedi. “Dahice.”

Starfield, 31 Ağustos’ta Doğu Saati ile saat 20:00’de Erken Erişim’e başlıyor.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com