Super Mario Hayranlarına Müjde! Nintendo Direct İncelemesi

Nintendo, 20 Ekim’de piyasaya sürülecek olan Super Mario Bros.Wonder oyunundan yeni oyun içi görüntüler paylaştı. Nintendo UK’nin YouTube kanalına giderek Super Mario Bros. Wonder Direct videosunu tamamen izleyebilirsiniz.

Super Mario Bros. Wonder, Mario’nun 10 yıldan daha uzun bir süredir ilk kez gerçekleştirilen 2D yandan kaydırmalı Super Mario Bros. oyununun yeni evrimidir. Keşfedilecek yeni bir Çiçek Krallığı ve çeşitli oynanabilir karakterler sunan Super Mario Bros. Wonder, sizi inanmak için görmek zorunda olduğunuz şaşırtıcı etkiler yaratan oyun değiştiren Wonder Çiçekleri ile tanıştırıyor.

Mario’nun yeni macerasının hemen öncesinde, 6 Ekim’de mağazalarda Mario temalı bir Nintendo Switch – OLED Model Mario Red Edition bulunacak (oyun dahil değildir). Sistem, iki Joy-Con kontrolcüsü ve Nintendo Switch dock’ıyla birlikte, simgevi Mario Red rengine sahiptir. Dock’ın arkasında hareket halinde zıplayan bir Mario silueti bulunur. Dikkatlice bakarsanız, bazı gizli paralar da bulabilirsiniz. Ön sipariş bilgileri için yerel perakendecilere başvurun.

Super Mario Bros. Wonder’da, iyi niyetli Prens Florian, Mario’yu ve arkadaşlarını Mantar Krallığı’nın hemen ötesindeki uzak olmayan Çiçek Krallığı’na davet eder. Ancak Koopalıların Kralı Bowser’ın farklı planları vardır. Gizemli Wonder Çiçeğine yalnızca tek bir dokunuşla, Bowser Prens Florian’ın kaleyle birleşir. Yeni bulduğu güç sayesinde kaos ülke geneline yayılır. Şimdi Mario ve arkadaşlarının Bowser’ı durdurması ve Çiçek Krallığını kurtarması gerekiyor.

İşte bu harika macerada oyuncuların deneyimleyebileceği bazı özellikler ve vurgular:

– Çeşitlilikle Dolu Bir Krallık: Çiçek Krallığı, Petal Adalarını çevreleyen altı farklı dünyadan oluşur ve toplamda yedi bölgeye sahip olmanızı sağlar. Birden fazla adayı keşfedin, denize dalın ve mağaralarda tırmanın. Her dünyada zengin bir kurs çeşitliliği sizi bekliyor ve dünya haritasında bulduğunuz açık alanlarda serbestçe dolaşabilirsiniz.

– Wonder Etkileri Hakkında Merak Ediyor Musunuz? Beklenmedik şeyler bekleyin: Wonder Çiçekleri bu dünyanın gizemli gücünden beslenir ve çiçek açtıklarında bu gücü serbest bırakırlar. Bir kursa Wonder Çiçeğine dokunduğunuzda, dramatik değişikliklere neden olan bir Wonder etkisi tetiklenecektir. Borular hareket etmeye başlayabilir, arazi eğilebilir, bakış açınız değişebilir veya uzayda süzülebilirsiniz. Karakterinizi Goomba veya Spike-Ball’a dönüştürebilen harika etkiler bile vardır.

– Emirlik Liderliğindeki Karizmatik Karakterler: Mario’nun yanı sıra Luigi, Peach, Daisy, Mavi Toad veya Sarı Toad ve hatta Toadette olarak da oynayabilirsiniz. Hepsi aynı şekilde oynar, bu yüzden favorinizi seçin veya farklı biriyle karıştırın. Yoshis ve Nabbit hasar almadıkları için daha kolay bir deneyim arıyorsanız akıllı bir seçimdir.

– Birçok Güç-üstü: Super Mario Bros. Wonder, Mario ve bazı arkadaşlarının Fil Formuna dönüşmelerine izin veren gibi yeni güç-üstleri sunar. Ağırlığınızı ve burnunuzu kullanarak düşmanlara saldırın, blokları yok edin ve büyük boşlukları geçin. Balon formuyla uzaktan düşmanları yakalayabilen yüzebilen balonlar üretebilirsiniz. Matkap formu, dikenli veya sert kafalı düşmanlarla uğraşmayı kolaylaştırır. Ayrıca toprağın altından tünel kazmanıza ve hareket etmenize olanak tanır.

– Düşmanlarınızın Sizi En İyi Şekilde Kullanmasına İzin Vermeyin: Düşmanlar konusunda Çiçek Krallığı’nda dolaşırken yeni tuzağa düşürebilecek düşmanlarla karşılaşacaksınız. Hoppycats sizinle aynı şekilde kopya yaparak sizinle birlikte zıplayacak. Melon Piranha Bitkileri ağızlarından tohumlar tükürecek. Condarts size doğru uçacak ve gagalarını işinize sokacak. Maw-Maws ağızlarına çok yaklaşan herhangi bir şeyi yiyecek. Keşfetmeniz için birçok yeni düşman var.

– Farklı Bir Şey Denemek İçin Bir Rozet Takın: Maceranız ilerledikçe, kendi özel yeteneğine sahip çeşitli oyun içi rozetler kazanabilirsiniz. Yerel çok oyunculu oyunlarda, her oyuncu grubu aynı rozeti kullanır. Mevcut seçeneklerden bazıları şunlardır:

– Duvar Tırmanışı Atlama rozeti ile duvar atlama yeteneklerinizi geliştirin.
– Dolphin Kick rozeti ile su altında hız patlaması yapın.
– Çömelirken Yüksek Atlama rozeti ile zıplamanızı sıçratabilirsiniz.
– Grappling Vine rozeti ile havada sarmaşık atın ve duvarlara tutunun.
– Kendi kendine ve düşmanlarınıza (ve kendinize) görünmez olunabilen Invisibility rozeti ile çift taraflı bir kılıç ve ek bir zorluk elde edin.

– Yerel Çok Oyunculuyla Eğlenceyi Çoğaltın: Aynı Nintendo Switch konsolunda dört kişiye kadar yerel oyun oynayabilirsiniz. Yerel işbirliğiyle bir oyuncu yenildiğinde, karakteri oyunda bir hayalet olarak etrafa süzülecek. Diğer bir oyuncu süre bitmeden onlara ulaşırsa, hemen harekete geçecekler ve grup hiçbir can kaybetmeyecek. Birisi Yoshi olarak oynuyorsa, onların sırtına binebilir ve kurs boyunca onları sürdürebilirsiniz.

– Çevrimiçi Oyuna Atlayın: Çevrimiçi oynarken arkadaşlarınızla bir araya gelmek için oda oluşturma seçeneğiniz vardır. Paylaşılan bir odada arkadaşlarınızın hangi kursları oynadığını görebilir, aynı kursu birlikte oynayabilir ve hatta çoğu kursu dostça bir yarışa dönüştürebilirsiniz. Tek oynarken bile çevrimiçi bağlandığınızda, gerçek zamanlı olarak dünyanın dört bir yanından diğer oyuncuları kurslarda ve dünya haritasında oynarken görebilirsiniz. Canlı bir oyuncu gölgesi olarak görünürler. Burada canlı bir oyuncu gölgesine çarparak yeniden hayata dönebilirsiniz. Ayrıca, başka bir oyuncunun hayaletlerini canlandırabilecekleri bir standee yerleştirerek çevrimiçi oyunculara yardımcı olabilirsiniz. Onlara gerçekten yardımcı olmak için zorlu alanlara yaratıcı bir şekilde koyun. Oyun, standee yardımınızı kaç kişinin kullandığını bile gösterecektir.

Super Mario Bros. Wonder, 20 Ekim’de perakende satışta, Nintendo Switch için Nintendo eShop’ta ve My Nintendo Store’da piyasaya sürülüyor. Oyunun hemen başlamak için Çiçek Krallığına atlamaya hazır olan oyuncular için ön siparişler artık mevcut. Kaynak: Nintendo UK

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

“Famitsu’nun En Çok İstenen Oyunlar Listesi Yayımlandı!”

Famitsu dergisi ekibi tarafından The Land of the Rising Sun’da en çok istenen video oyunlarına …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com