Baldur’s Gate Patch 2: Karlach İçin Yeni Hikaye! (70 karakter)

Larian Studios, Baldur’s Gate 3 için ikinci büyük yamasını PC için duyurdu. Uzun süren beklentinin ardından gelen bu güncelleme, oyunda yaşanan çeşitli sorunlara çözümler sunmakla birlikte bazı yaşam kolaylaştırıcı özellikler de getiriyor. Güncellemenin bir parçası olarak sunulan önemli yeni özelliklerden biri, oyuncuların kampanyalarında işbirliği yaptıkları parti üyelerini artık reddedebilmesidir. Bu, arkadaşlarıyla oyunu başlayıp daha sonra yalnız devam etmek zorunda kalan oyuncuların kampanyalarını sıfırdan başlatmadan devam edebilmelerine olanak tanır. Güncelleme ayrıca performans optimizasyonları ve kaydetme dosyası boyutlarının azaltılması gibi daha birçok küçük değişiklik getiriyor. Tam yama notlarını aşağıda bulabilirsiniz, ancak güncellemenin Baldur’s Gate 3’te bazı hikaye unsurlarını etkilediği için kesinlikle bazı spoilerlar olacaktır.

ÖNE ÇIKANLAR:
– Özellikler: Davutoğlu ın Dağınık Arkadaşlar Gardırobu tanıtıldı! Artık oyun içindeki işbirliği parti üyelerini kampanyanızdan çıkartabilirsiniz. Genel performans optimizasyonları yapıldı. Kaydedilen oyun dosyalarının boyutları azaltıldı.
– Karlach: Bu yama, Karlach’ın Avernus’a seyahat etmeye karar verdiği son sahneye yeni bir sahne getiriyor. Eğer Karlach oyunun sonunda partinizde bulunuyorsa ve Avernus Kılıcı ona Avernus’a gitme teklifi yaparsa, artık onlarla gitmek, sadece Karlach ile gitmek veya kendi başlarına gitmelerine izin vermek konusunda seçim yapabilirsiniz. Aktler arasında geçişler arasında Karlach’ın motorunun durumuyla ilgili yeni anlar eklendi. İkinci yükseltmesini aldıktan sonra motorunun yanma olasılığı hakkında avatar Karlach için yeni bir an eklendi.
– Engeller: Bir karakterin sırasını sonlandırmak için seçilemediği durumda savaşta takılı kalma sorununu çözdü. Wendor Coast Kuryeleri tarafından Angry Mar’hyah ve Oyster Boy Dringo ile yapılan diyaloğa takılmaya sebep olan bir sorunu düzeltti.
– Kullanıcı Arayüzü İyileştirmeleri: Her kampanya için “Sadece En Yenisini Sil” seçeneği eklendi, böylece biraz depolama alanı kazanabilirsiniz. Eşyalara yeni simgeler eklendi! Simgelerin ekipmanla donatılmış olup olmadığını, kendi karakterinizin veya başka bir oyuncunun karakterinin mi olduğunu daha kolay anlayabilirsiniz. Senin Sıran ibaresi şimdi hangi karakterin sırası olduğunu listeleyecek şekilde güncellendi. Seviye Atlama sırasındaki karakter özeti, yetenek puanlarında yapılan değişikliklere göre güncellenecek şekilde güncellendi. “Active Search” listesi artık açıldıktan sonra kalıcı olacak şekilde güncellendi ve daha bilgilendirici hale getirildi. Action Radial şimdi diğer büyüler tarafından oluşturulan büyü kapları oluşturarak daha kolay yönetilebilmeleri için konteynerlar oluşturuyor.
– Çökmeler ve Engellemeler: Kaydetme sorununu engelleyen bir sorunu düzeltti. Karakter Oluşturma’yı bitirirken yaşanan bir çökme sorununu düzeltti. Toplanamayan eşyaların üretildiği bir yerden ayrılırken yaşanan bir çökme sorununu düzeltti. İçerikler arasında yukarı aşağı kaydırma yaparken denetleyici ve klavye arasında geçiş yapmanın bir çökmeye yol açması sorununu düzeltti. Bir eylemi radyal menüde bir yuvaya atamaya çalışırken yaşanan bir çökme sorununu düzeltti. Bir kaydetme oyununu yüklerken yaşanan bir çökme sorununu düzeltti. Ceset içeren çoklu seçimleri “Pick Up and Add to Wares” seçeneğini seçerken yaşanan bir çökme sorununu düzeltti. Bir karakterin sırasını sonlandırmak için seçilemezlik sorununu düzeltti. Konteyner içindeki cesetleri toplama sorunu düzeltildi. Ölü bir karakteri bir konteynere koyup, ardından o konteyneri bir uçurumun içine atmak artık karakteri kalıcı olarak yok etmeyecek – artık beklenildiği gibi diriltilebilir bir Soul Echo olarak etrafta süzülecekler. Bir aktif atama sırasında bağlantıyı keserseniz ve ardından tekrar bağlanırsanız, diyaloğa takılmayacaksınız. Adaer Madeni’nde platformun altında sıkışıp ölmediğiniz veya ölmediğiniz sürece orada takılı kalmadığınız bir sorunu düzeltti. Wendor Coast Kuryeleri tarafından Angry Mar’hyah ve Oyster Boy Dringo ile yapılan diyaloğa takılma sorununu düzeltti. Pasifler sekmesi seçiliyken ilerlemeye başlarken yaşanan bir çökme sorununu düzeltti.
– Performans ve Optimizasyon: Oyunun genelinde performansı ve iyileştirmeleri artırıldı. CPU yükü iyileştirildi. Denetleyici hareketine bağlı performans iyileştirmeleri yapıldı. Denetleyiciyle dünyada dolaşırken optimizasyonlar yapıldı. Yüzey dokusu ve etiket oluşturma işlemi yan tarafta yapıldı. Surat dokularının yüklenmesi yan tarafta yapıldı. AI yakınındaki bir AI ipucunu kullanabildiğinde AI sızmasını sınırla. Minimap performansı iyileştirildi. Denetleyici haritası gereksiz bazı öğelerin çıkarılmasıyla optimize edildi. Kaydetme dosyasının boyutu azaltıldı. Eski yama sürümlerinde yapılan kaydetme oyunlarını yükleme süreleri önemli ölçüde hızlandırılacak şekilde değişiklikler yapıldı. Bu değişiklikler, gelecek yamalar ve hızlı düzeltmelerde eski kaydetme oyunlarını daha hızlı yüklemeye devam edecekler. Takılmaları iyileştirmek için hotbarın güncellenmesine yönelik gereksiz çağrılar kaldırıldı. Eylemler, eşyalar ve büyüler gibi şeylere üzerine gelindiğinde bilgilendirme açıklamalarının hemen ortaya çıkmasının gecikmesi, gereksiz yere açıklamaların yüklenip boşaltılmasını önler. Gecikme şu anda 200 milisaniye olarak ayarlandı. Hala reaktif, daha performanslıdır. Denetleyicide seçilebilir öğeler için iyileştirmeler yapıldı. Optimizasyon için gereksiz bir ses analizi olayı kaldırıldı. Denetleyici bağlantılı envanteri açarken bellek sızıntısı düzeltildi. Metinlerin daha genel görsel kaliteye yardımcı olması için hız vektörleri yazıldı (örneğin, TAA kullanılırken, görsel jiletlenmeyi azaltmak için).
– Kullanıcı Arayüzü: Açılan büyü yuvasında kilitlenme sayılarının kaybolması sorununu düzeltti. Yardım etiketini barter kullanıcı arayüzünde netlik için “Balance Offer” düğmesi üzerine fare üzerine geldiğinde etiket eklendi. İç içe geçmiş etiketlerdeki durumlara ait koşulların sabitlikle ilişkilendirilmediği bir hata düzeltildi. Agonizing Blast için sihirin hasarında Charisma ayarlayıcısı bonusunu gösteren bir etiket ekledi.
– Kaydetmeler: Zorluk ayarını kaydetme bilgilerine ekledi.Karakterinize polymorphed olsanız bile kaydetme oyunları artık karakterinizin adıyla kaydedilecek. Artık “Koyun” adında kaydetme oyunları olmayacak… Tabii ki, karakterinizin adı buysa. Yükle / Kaydet penceresinde bir düğmeye sığacak şekilde metin güncellendi.
– Seçenekler: Tuş atamaları menüsünü daha kullanıcı dostu hale getirmek için kategorilere düzen

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Turbocharged, En Yeni Fragmanda Yeni Oyun Modlarını Sergiliyor

Milestone geliştiricisi, yaklaşan arcade tarzı yarış oyunu Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged için yeni bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com