Bedava olanlar ve 30 dolara mal olanlar.

Cyberpunk 2077, baştan sona birçok sorun yaşadıktan sonra bugün artık oynanabilir bir hale gelmiş durumda. CD Projekt Red’in önceden yarattığı beklentileri karşılayabileceği konusunda hala tartışmalar devam ediyor, ancak oyun, geniş kapsamlı 2.0 güncellemesi ve yalnızca para karşılığında satın alınabilen Phantom Liberty genişleme paketinin 26 Eylül’de piyasaya sürülmesiyle bir kez daha etkilemeye çalışacak. Ancak hangi özellikler ücretsiz ve hangileri DLC için ödeme yapmanızı gerektirecek? Bu konuda artık biraz ışık tutabiliriz.

Phantom Liberty, Cyberpunk’un doğru yaptığı bir şeyi geri döndürüyor

Bunun sebebi, oyunun resmi Twitter hesabının, 2.0 güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı bilinmese de, 26 Eylül’de piyasaya sürülen 30 dolarlık Phantom Liberty’nin öncesinde, hangi değişikliklerin güncellemeyle geleceğini ve hangilerinin ek paket satın almayı gerektireceğini açık bir şekilde ortaya koyan bir grafik paylaşması. Genel olarak, yama çoğunlukla sistemsel ve kullanıcı deneyimine yönelik değişiklikler getirirken, genişleme paketi ise bunlara ek olarak yeni içerikler sunacak.

Peki ücretsiz alacağınız yeni özellikler neler ve hangileri yalnızca ek paketle elde edilebilecek? İşte detaylar:

Ücretsiz Cyberpunk 2077 2.0 güncellemesindeki özellikler:
Tüm PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S oyuncuları, 2.0 güncellemesi yayınlandığında aşağıdaki yeni özelliklerden ücretsiz olarak yararlanabilecekler. (Ne yazık ki PS4 ve Xbox One, geçen yılın “Edgerunners” güncellemesiyle son büyük yamalarını aldı.)

-Yeniden tasarlanmış yetenek ağaçları ve özellikler:
CD Projekt Red, Summer Game Fest sırasında Phantom Liberty’yi oynadığımızda, daha temiz ve daha okunabilir bir kullanıcı arayüzü gibi birçok kullanıcı deneyimi değişikliğini anlattı. Ancak oyunu daha büyük ölçüde değiştiren yeniden tasarlanmış yetenek ağaçları ve cyberware sisteminin tam bir revizyonu gibi daha sistemsel oyun değişiklikleri, oyuna daha anlamlı bir şekilde etki edecek gibi görünüyor.

-Revize edilmiş cyberware ve yeni kapasite sistemi:
Temel karakter yapınızın yanı sıra onu nasıl geliştireceğiniz de değişiyor. Revize edilen cyberware sistemi, teknolojik geliştirmelerinizi daha güçlü hale getirmenize imkan tanıyacak, ancak dikkatli olmazsanız bazı dezavantajlarla birlikte gelecek. Cyberpunk: Edgerunners animesinde olduğu kadar aşırı gitmese de, 2.0 güncellemesinden sonra V’nizi nasıl geliştireceğinize ilişkin daha fazla risk ve ödül bekleyebilirsiniz.

-Araç savaşı ve araba kovalamacaları:
Cyberpunk 2077’de birçok zaman, Night City’de araba kullanarak geçiriliyor, ancak ana oyun size topladığınız tüm araçlar ve bisikletlerle fazla bir şey yapma imkanı vermiyor. 2.0 güncellemesi, savaş sekansları ekliyor – V, arabadaki bir pencereden yan silah ateş edebilir veya arabaya yerleştirilmiş bir tarete çalışabilir – ve açık dünyada daha fazla araba kovalamacası gerçekleştirebilirsiniz. Oyunda zaten birkaç kovalamaca vardı, ancak bunlar önceden belirlenmiş sekanslardı. Bu yeni sistem, bunları doğal bir şekilde dünyanın içinde ortaya çıkan olaylar haline getiriyor.

-Dövüş yapay zekası iyileştirmeleri:
Cyberpunk 2077 genellikle çoğunlukla düz bir ateş düzeniydi, ancak 2.0 güncellemesi, düşman yapay zekasını ve taktiklerini yeniden tasarlayarak dövüşü daha dinamik hale getirmeyi hedefliyor. Bu, düşmanların daha iyi saklanmasını sağlamak ve yakın dövüşte daha ölümcül olan yeni saldırılar vermek gibi şeyleri içerir.

-Yeni polis sistemi:
2.0 güncellemesi, suçlarınızın cezasını sadece bir çatışma veya araba kovalamacası olarak düşünmek yerine, suçlarınızın ciddiyetine bağlı olarak tehdit seviyesini artıracak polislere daha ağır silahlar vererek cezalandırmayı vaat ediyor. Eğer suçlarınız birikmeye devam eder ve maksimum “Heat” seviyesine ulaşırsanız (GTA’yı düşünün), MaxTac adı verilen güçlendirilmiş bir polis birimiyle karşılaşmanız gerekecek. Edgerunners’ı izlediyseniz, neden bu haberin çok da iyi bir haber olmadığını zaten biliyorsunuz.

-Kullanıcı arayüzü ve kullanıcı deneyimi iyileştirmeleri:
Cyberpunk 2077’nin orijinal kullanıcı arayüzü biraz okunması zor. Cybernetic-enhanced bir paralı askerin arayüzünü andıracak şekilde tasarlanmış olsa da, gerçek hayattaki insan gözlerimiz için pek kolay değil. 2.0 güncellemesi biraz daha şık, net ve rahatsız edici olmayacak şekilde yeniden tasarlıyor.

-Ganimet, eşya ve zanaat değişiklikleri:
2.0 güncellemesi ayrıca yeni ganimet ve ekipmanlar, ayrıca Night City’de taşıyabileceğiniz yeni silahlar, kıyafetler ve diğer eşyalar konusunda da değişiklikler getiriyor.

-Yeni radyo istasyonları (Growl FM de dahil):
Tüm bu araç savaşlarıyla meşgul olduğunuz sırada, Cyberpunk 2077 ayrıca dinleyebileceğiniz yeni radyo istasyonları da kazanacak. Bunlar, bu yılın başında yapılan bir yarışma kapsamında topluluk tarafından seçilen şarkılardan oluşan bir istasyonu da içerecek.

Phantom Liberty DLC’sinde yalnızca bulunan özellikler:

Tüm bu 2.0 güncellemesi özellikleri oldukça iyi görünüyor, ancak yeni içerik ve özelliklere sahip olmak için hepsini elde etmek istiyorsanız 30 dolarlık bir ödeme yapmanız gerekecek. İşte Night City’ye getirilen bu yeni eklemeler:

-Dangerous new district: Dogtown
Phantom Liberty’nin çoğunluğu, Night City’nin Pacifica bölgesine yakın olan Dogtown’da gerçekleşecek. Yeni bölgeye genişleme paketini satın almadan erişemeyecek ve ana oyunun Pacifica bölümüne ulaşmadan da oraya gidemeyeceksiniz. Dolayısıyla 26 Eylül’den önce bu görevleri tamamlamayı unutmayın.

-Yepyeni bir hikaye ve karakterler:
Tüm bu sistem değişiklikleri güzel olsa da, Phantom Liberty’nin büyük çekiciliği, oyunda yeni karakter Solomon Reed olarak Idris Elba’nın canlandırdığı ajan gerilim hikayesi olacak. Tabii ki, bu genişletme paketini satın almanız halinde erişilebilir olacak.

-Yeni görevler, işler, patron savaşları ve daha fazlası:
Ana görevin yanı sıra, Dogtown’da V’nin Phantom Liberty’nin ana hikayesi ve görevleriyle uğraşabileceği başka görevler, savaşlar ve eğlenceler de yer alacak.

-Araç görevleri ve hava indirimleri:
2.0 güncellemesi ile birlikte araçlar da değişiyor olduğundan, Phantom Liberty bu değişikliklere odaklanacak. Bu, Summer Game Fest’te konuştuğumuz geliştiricilere göre sonsuza kadar oynanabilir olan yeni görevler, airdrop’lar (havadan malzeme indirme) gibi şeyleri içerecek. Bakalım bu iddiay

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com