Starfield’taki Yoldaşlar, Bir Lütuf ve Bir Lanettir.

Starfield, keşfedilecek ve yağmalanacak yağma için soğuk kozmikte dolaşırken mürettebatınızda sizinle birlikte olabilecek bir en iyi dost isteme olasılığınız elbette olabilir. Ne yazık ki, yanınızda getirebileceğiniz arkadaşlar, bir lütuf olduğu kadar bir lanet de olabilir.

Oyunun yüzlerce gezegeni arasında yolculuk ederken, yolculuğunuz sırasında birçok yıldız keşfedici bulabilirsiniz. Starfield, size birlikte bulunabileceğiniz dört ana arkadaş sunuyor, hepsi de eşyalarınızı ararken size eşlik eden dağınık bir eser avcısı grubunun üyeleridir, fakat uzayın geniş siyah denizinde sonsuz sayıda başka kişi bulunuyor. Bu potansiyel mürettebat üyeleri her türlü hayattan gelebilir: bir barmaid, bir paralı asker, bir robot, hatta bir takıntılı kişi ile de bir ilişki kurabilir ve biraz para harcamaya istekliyseniz neredeyse herhangi bir kişiyi geminize getirebilirsiniz. İşte burada sadece bir küçük sorun var: Arkadaşlar biraz sıkıntı yaratıyor!

Daha da kötü olan, arkadaşların çarptığı anlamına gelen çarpışma özelliği var, yani sadece bedenlerinin içinden geçemezsiniz. Kısacası, engel olurlar. Constellation’ın ev sahibi olduğu ve oyunun ilk büyük gezegeni olan New Atlantis’i keşfederken, güç yönlendirmek için kesinti kutularını etkinleştirmek için The Well adında bir çöplüğe giden bir yan göreve rastladım. Vasco’yu da yanıma alarak, anahtarları açmak için The Well etrafında koşturduk. Ancak, bir odadan diğerine geçmek için bir odadan çıkmam gerektiğinde, Vasco’nun devasa robot bedeni, sanki bir kulüpteki bir kapıcı gibi kapının önünde duruyordu. Evet, geri çekildi, ama sadece en az iki veya üç kez bedenine çarptıktan sonra yürüyüş geri animasyonunu başlattı. Sarah da tam olarak aynısını yapıyor ve buna dayanamıyorum.

Ancak, arkadaşların bazı avantajları da var. (Görünüşe göre sonsuz olan?) sahip oldukları sağlık için tabanca mermilerini yanlışlıkla harcamaktan kaynaklanan hayal kırıklıklarını bir kenara bırakın. Çünkü ihtiyacınız olduğunda, ve etrafta az veya hiç örtü yoksa, silahınızı yeniden doldurmak ve sağlığınızı yenilemek için mürettebat üyenizin arkasına saklanabilirsiniz. Özellikle ateşe alındıysalar, mermilere karşı büyük ölçüde eğileceklerdir, ancak savaşa yeniden hazırlanmak için kendinizi korumak için onları kullanabilirsiniz. Bunu hem Sarah hem de Vasco ile yaptım ve düşmanların başka birisini arkasında görünce beni vuramayacaklarını fark ettim. Oyunun erken kısımları için güzel bir hile.

Bir arkadaşa sahip olmanın en iyi yanı, onların başka bir depo olarak hareket etmeleridir. İşe alınan her mürettebat üyesinin kendi envanter sınırı vardır, genellikle 100 civarında, bu da tamamladığınız her gezi sonrası satmak için daha fazla rastgele eşya almanızı sağlar. Bu, aşırı yüklenmeyi, fazla ağırlık taşıyamamaktan kaynaklanan durumu, seyahat etmek ve koşmak gibi şeyleri yapamamanızı engeller. Arkadaşlar ayrıca onlara takacağınız her türlü eşyaya erişim kazanırlar, bu yüzden efsanevi silahınızdan daha zayıf olan bir destansı silah bulduysanız ve nadir olan silahınızdan daha iyi ise, ona hediye etmeyi düşünün! Sizin için teşekkür edecekler, belki de sözlü olmasa da, uzay korsanlarına zarar vererek. Bu kazan-kazan bir durumdur.

Uzay bazen çok yalnız olabilir. Sadece siz ve sonsuz uzanan kara hiçbir şey, gezegenler ve uyduların yanı başında süzüldüğünüz milyonlarca mil. Ama böyle olması gerekmez. Starfield’ın getirdiği birçok arkadaştan biriyle birlikte, kozmosun uzak bölgeleri daha sessiz olmaktan çıkıp daha sıcak hale gelir. Sadece bazen yollarınıza çıkan ve sinirinizi bozan arkadaşlara hazırlıklı olun.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com