Super Mario Bros. prototip aşamasında süresiz geliştirildi!

Nintendo son Direct etkinliğinde “Super Mario Bros. Wonder”ı ayrıntılı bir şekilde sergileyerek, çeşitli seviyelerin, mekaniklerin ve yeni özelliklerin gösterimini yaptı. Ancak, oyun prototip aşamasındayken bir bitiş tarihi veya son teslim tarihi olmadığını belirtmek ilginçti.

Prodüktör Takashi Tezuka, Wired’a konuşurken bunun sebebinin “İnsanlara, ‘O tarihe yetişemedik, bu yüzden yapmadık – yapamadık’ demelerini önlemek istedim” olduğunu söyledi. Yönetmen Shiro Mouri de ekibin oyunu “yarım yamalak” yapmak istemediğini doğruladı.

Oyunun yaklaşımıyla ilgili konuşan Tezuka, ilk oyunun ne zaman çıktığını ve “Her şey yeni olduğu için, oynama biçimini açıklamaya veya insanları ikna etmeye gerçekten gerek yoktu. Oyunu sağladık ve insanlar kendi oynama tarzlarını geliştirebildi” dedi. Ancak, eski oyunlar ustalık üzerineyken, ekip daha özgürlük sağlayan ortamlar yaratmak istedi.

Bu bağlamda, rozetler bu fikrin bir parçasıydı ve başlangıçta bir seferde iki veya üç rozet takma veya seviye içinde geçiş yapma planları vardı. Tezuka, bunun “Zelda” tarzında bir şey olduğunu ve “Mario” tarzına pek uymadığını belirtti. Mario oynanışının daha doğrudan ve basit olduğunu söyledi.

Ancak amacı açık: Nintendo, oyuncuların seviyeleri tekrar denemelerini ve deney yapmalarını istiyor. “Birisi bir seviyeyi oynayıp bitirdikten sonra geçip bir daha dönmezse, ben biraz üzülürüm. Gerçekten oyuncuların seviyeleri tekrar tekrar oynamalarını istiyorum.” Ayrıca birçok sır da bekleyebilirsiniz.

“Super Mario Bros. Wonder”, 20 Ekim’de Nintendo Switch için piyasaya sürülecek. Nintendo ayrıca 6 Ekim’de 349.99 dolarlık özel bir Nintendo Switch – OLED Model Mario Kırmızı Sürümü de piyasaya sürecek.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

P patronlarının yalanları ve onları nasıl yeneceğinize dair rehber

Ruh benzeri oyunda yenilecek birkaç patron var P’den yalanlar. Onları bulmakta ve yenmede sorun yaşıyorsanız, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com