Super Mario Bros. Wonder’da “Tamamen Pozitif” Sakin Bir Çevre Hedefliyor.

Nintendo’nun son Direct yayınında gördüğümüz gibi, Super Mario Bros. Wonder, geleneksel 2D Mario formülünde önemli bir yenilik vaat ediyor. Benzersiz düzey tasarımı ve yeni oyun mekanikleri yanında, Wonder, oyun deneyimimizi değiştireceğini ve online oynama şeklimizi tamamen olumlu hale getireceğini vaat ediyor. Trollerin, taciz edenlerin ve toksik oyuncuların sık sık karşılaşıldığı online oyunlar pek iyi bir üne sahip değildir. Mario Wonder, online oynama şekliyle bu trendi değiştirmeyi amaçlıyor. Mario Wonder yapımcısı Takashi Tezuka, “İnsanların online oynama hakkında kafasında bir görüntü olabilir. Belki biraz zor, belki biraz korkutucu” dedi. Oyunun yönetmeni Shiro Mouri ise, “Bu sefer online oynama arkasındaki konsept gerçekten bu rahat bağlantı fikri, multiplayer oyun oturumlarını tek oyunculu bir oyun oynuyormuş gibi deneyimleyebilmek” diye ekledi. “Gerçekten istediğim şey, tamamen olumlu bir online oyun deneyimi yaratmaktı.”

Bu, oyunda birkaç farklı şekilde ortaya çıkıyor. Mario Wonder’da başka bir oyuncunun varlığıyla karşılaşabilirsiniz, bunlar size yardımcı olabilecek bir güçlendirici sağlayabilen levhalar şeklinde olabilir, Death Stranding’in online co-op unsurlarına benzer bir şekilde. Online oyuncular ayrıca kurslarda gölgeler olarak da ortaya çıkabilirler – onlarla yarışmayı seçebilir veya sadece kaçırdığınız sırları ortaya çıkarmak için onları takip edebilirsiniz.

Genel olarak, oyunun işbirliği modları, önceki 2D Mario oyunlarından daha az rekabetçi ve acımasız bir şekilde tasarlanmış gibi görünüyor, arkadaşlarınızla kişisel olarak veya online oynarken. Diğer oyunculara yardım etme odaklı, güçlendiricileri paylaşma veya diğerlerini sıkıntılı durumlardan kurtarma gibi unsurlar bulunmaktadır.

Online oynama şeklinde ilginç bir yeniden düşünce olarak, kanepe işbirliğini online işbirliğiyle de karıştırabilirsiniz, yani bir oyun içinde iki oyuncu bizzat bulunabilirken diğer iki oyuncu online olarak oynayabilir. Veya, partinizde dörtten fazla oyuncu varsa, daha büyük grup lobileri oluşturarak daha küçük gruplar halinde kursları geçen 12 kişiye kadar buluşabilirsiniz.

Super Mario Bros. Wonder, 20 Ekim’de Nintendo Switch için piyasaya sürülecek. Burada tartışılan ürünler, bağımsız olarak editörlerimiz tarafından seçilmiştir. GameSpot, sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın alırsanız gelirden pay alabilir.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Xbox, PS5’e eşleşmek için fiyatları artırmadı.

Microsoft, PlayStation 5 konsollarının fiyatını arttırmasına tepki olarak, rekabetçi kalmak için Xbox Series X|S’in fiyatını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com