Bethesda hayranı, Starfield’in lansmanından önce vefat eden birine saygı içeriyor.

Bethesda Game Studios’nun Starfield’ında, oyunun çıkışından önce hayatını kaybeden bir hayranına adanmış tatlı bir anma eklendi.

PC Gamer’ın bildirdiğine göre, Reddit kullanıcısı HunterWorld, Starfield altredditinde “Alex Hay’in Notu”nun keşfini paylaştı. Bu notta, “Tüm arkadaşlarıma ve diğer keşifçilere. Bütün zamanlar boyunca, sizinle starfield’da birlikteyim. Her zaman sevgiyle, Alex Hay.” yazmaktadır.

Alex Hay hakkında bilgi sahibi değilseniz, o, Starfield hayranı olan ve bu yıl kanser nedeniyle hayatını kaybeden biriydi. Bethesda, Starfield’ı Eylül’e kadar ertelediğini duyurduğunda, Hay, oyunun ertelenmesinden hayal kırıklığına uğradığını ifade etmek için oyunun altredditine gitti ve oyunu oynayamayacağını belirtti.

Hay, kanser tedavisini birkaç ay önce bıraktığı için orijinal 11 Kasım 2022 çıkış tarihini sabırsızlıkla beklediğini ve Starfield’ı “bir dikkat dağıtıcı olarak” oynamayı umduğunu söyledi.

Mayıs ayında, hayranlar, geliştiricinin geçmişte benzer adımlar attığını göz önünde bulundurarak, Hay’e bir anma eklemesini istedi. Fallout 4’te, geliştirici son genişleme paketi Nuka World’e bir hayranı onurlandırarak bu tarzda bir anma yapmıştı.

Birkaç yıl önce geliştirici, ölen Skyrim hayranı Colton “Colt” Meredith’e bir anma eklemeyi ve ayrıca önümüzdeki The Elder Scrolls 6 girişinde Shirley “Skyrim Nine” Curry’ye bir NPC olarak yer verileceğini söylemişti.

Starfield, oyunun belirli sürümlerini satın alan oyuncular için şu anda mevcuttur ve tam lansmanı 6 Eylül’de gerçekleşmektedir. Settled Systems’e yolculuğunuza dün veya bu hafta sonu başladıysanız, başlarken yapmanız gereken ilk şeyler, seçmeniz gereken en iyi özellikler ve geçmişler ve Starfield’ın size başlarken söylemediği 22 şey hakkında kılavuzumuza göz atın.

7/10’luk incelememizde IGN, “Starfield, birçok zorluğu olsa da sonunda geniş kapsamlı rol yapma görevlerinin cazibesi ve saygın dövüş yetenekleri, onun çekim gücünü direnmeye zorlayan bir hale getiriyor.” dedi.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Diablo 4’yü Görsel Yardım Almadan Tamamlayan İlk Kör Bireyle Tanışın.

Ty “Tyleniphe”, World of Warcraft ve Diablo gibi oyun serileri oynayarak büyüdü. Arkadaşlarıyla domuz kesmekten …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com