“Ghostrunner 2: İlk Elin Deneyimine Göz Atın”

2020’nin Ghostrunner oyunu, tek oyunculu bir oyun olarak her akrobatik öldürmeyi kazandıran hiçbir oyundan daha iyi değil. Hızlı tempolu aksiyon platformu oyunu sert ve zorlayıcıydı, ancak duvar koşusu, havada atlamadan kaçış yapma ve doğru anı yakalayarak düşmanları doğrarak onların hassas karşı saldırılarından kaçınma hissi tatmin ediciydi. İkinci oyunla kısa süreli sınırlı deneyimime dayanarak, yüksek hızda öldürmek ya da öldürülmek şiddet stilleri hala en farklı ve ödüllendirici aksiyon oyun deneyimlerinden biridir ve Ghostrunner 2, düşmanlara üstünlük sağlamak için yeni hileler ve reflekslerinizi zorlayacak yeni yolları hızla benimser.

Ghostrunner 2’de “punk” kısmı hala Ghostrunner 2’de tamamen öne çıkıyor. Anahtariduberekten sonra Jack ve ekibi, Dharma Kulesi’ndeki düzenin bir düzene koyma çabalarına devam etmeye çalışıyor, çünkü birkaç çete güç boşluğunu doldurma girişimleriyle yıkıma uğruyor. Şehir, kendisi daha da parlak ve cesur görünüyor, eskiyen konut blokları ve kaba endüstriyel vurguların yamalı karışımını daha da geliştirerek, reklam panoları ve neonlarla kaplı. Tekno-apokaliptik atmosfer çok iyi.

Savaşa kaymadan hemen önce, zamanı yavaşlatmak için Jack’e izin veren duyusal hızlanma gibi bazı eski yetenekler geri döndü. Ancak şimdi, bir kez daha havada hızlıca hareket etmek için havada koşabilir, yani düşmanları ile arasındaki mesafeyi ikinci bir atış yapmadan önce daha fazla kapatma şansına sahip olabilirsiniz. Dash sayısını düzenleyen enerji metri, blok ölçerine de dönüşen yeni bir özelliktir ve bu, sıradan yakın ve uzak saldırılardan korunmanın başka bir yolunu size sunar. Birçok düşmanın her taraftan üzerime geldiği ve pek fazla korunak bulunmadığı senaryolarda, blok yapmak ve zamanlamayı doğru yaptığınızda düşmanları öldürmek gerçekten beni güçlü hissettirdi. Bu, Jack’i aniden Ryu Hayabusa’ya dönüştürmedi, ancak bir önceki oyunda eylemin ‘her zaman ileri’ momentumunu duraklatan durumlardan kaçınmama yardımcı oldu.

İki özel yetenekle başladım: Birinci oyundan dönen Güç patlaması benzeri saldırı olan Kasırga ve elektrikli ninja yıldızları üreten yeni Shuriken. Her ikisinde de dövüş ve hafif bulmaca çözme uygulamaları vardı. Kasırga, düşmanları engel üzerine itmek veya engelleri açmak için platformları hareket ettirmek için kullanılabilir. Shuriken, erişilemeyen anahtarları vurabilir ve çevre tehlikelerini tetikleyerek kalabalığı kontrol etmek veya yaklaşan kötü adamları sersemletmek için çok kullanışlı bir saldırı haline geldi. Bu aynı zamanda oyun planınızı çeşitlendirmenin harika bir yoludur.

İlk seviye üzerinden çalışırken, yeni dövüş senaryolarına girmenin daha fazla yol olduğu hissi var. Bir oda seti, doğrudan bir saldırı yapmak için sallanmanıza veya havalandırma şaftına çıkmanıza olanak tanır. Neyin kararını verirseniz verin, bölüm, son dakika kaçma yolları veya saldırı açıları vermek için koşarak kırılan duvarlarla doluydu.

Demo’nun ikinci görevi, hızla hareket ederek engellerden kaçınmak için duvarlara zıplayarak boşlukları aşarken bir hedefi kovalamak için bir motosiklet üzerinde oturmamı sağladı. Bu seviyeyi teoride daha çok sevdim, ancak pratikte mimariye takılıp zıplamaları neredeyse kaçırma durumu çok sinir bozucu buldum. Potansiyeli olduğunu düşünüyorum, ancak bu ilk izlenim, döngü görevinin devam eden bir şey olarak beni ikna etmedi.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Diablo 4’yü Görsel Yardım Almadan Tamamlayan İlk Kör Bireyle Tanışın.

Ty “Tyleniphe”, World of Warcraft ve Diablo gibi oyun serileri oynayarak büyüdü. Arkadaşlarıyla domuz kesmekten …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com