“Mortal Kombat 1, Gelecek Bölümler İçin Bir ‘Hikaye Başlangıç Noktası’ Olacak” (70 karakter)

Mortal Kombat, bu ayın ilerleyen günlerinde piyasaya sürülecek olan Mortal Kombat 1 ile bir kez daha kendini yeniliyor. Elbette bu, dövüş oyununun tanıdık karakterlerinden, mekanlarından, hikaye kollarından ve daha fazlasından tamamen yeni yorumlar göreceğimiz anlamına geliyor. Ve hikaye odaklı bir seri olduğundan şaşırtıcı olmayan bir şekilde, geliştirici NetherRealm Studios geleceğe yönelik bir bakış açısıyla Mortal Kombat 1’i ve sonrasında anlatacağı hikayeleri bir “atlama taşı” olarak inşa etti.

Bu, NetherRealm Studios’un hikaye yönetmeni Dominic Ciancolo’nun ComicBook ile yaptığı son röportajda belirttiği gibi. En son Mortal Kombat yeniden başlatması olan 2011 oyununun orijinal üçlemenin olaylarına hızla geçiş yapan ve bu klasik başlıklarla büyük ölçüde örtüşen bir şey olduğunu dile getiren Ciancolo, Mortal Kombat 1’in farklı yollarla karakterler ve hikaye kolları geliştireceğini ve bu yeni hikayenin “sadece başlangıç” olacağını söyledi.

Ciancolo şöyle dedi: “MK9’dan dolayı bir beklenti olduğunu düşünüyorum. Bu açıkça ilk üç oyunun hızlı bir şekilde tamamlanmasıydı. Yani karakterlerin bir oyun boyunca bildiğimiz hale gelmesine şahit olduk. Mortal Kombat 1, bir hikaye olarak bir atlama taşıdır. Bu yolun ilk adımıdır. Ve tabii ki karakterlerin geliştiğini, değiştiğini, şeylerin olduğunu göreceğiz, ancak bu son değil. Bu sadece başlangıç. Ve bu nedenle umarım ilerledikçe evrimleşeceğimiz bir şey olacak.”

Mortal Kombat 1’in yeni zaman çizgisinde serinin tanıdık şeyleri saptırması ve değiştirmesi göz önüne alındığında, bileşikten ders alacak hikayeler anlatmak için bolca alan olduğunu söylemek güvenlidir. Ve elbette, kaçınılmaz devam oyunları, MK1’de yer almayabilecek hayran favori karakterlerine tanıtım yapıyor olacak.

Mortal Kombat 1, 19 Eylül tarihinde PS5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC için piyasaya sürülecek.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Ace Avukat üçlemesi 25 Ocak 2024’te vizyona girecek

2024 başlarındaki yayın dönemi daha da yoğun olacak. Apollo Justice: As Avukat üçlemesi Oyunun 24 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com