Bethesda’dan Pete Hines, Starfield Stüdyosunun Oyuncu Özgürlüğünü Önceliklendirdiğini Belirtti

starfield

Bethesda Oyun Stüdyolarının oyunları her zaman teknik açıdan sorunlu, hatalı oyunlar olarak ün kazanmıştır ve Starfield BGS oyunları arasında uzun zamandır en çok cilalanmış olanı olsa da, hala kendi payına teknik sorunlar bulunuyor.

Peki, geliştiricinin oyunlarının sıkça yaşanan ve mizahi olan tuhaflıkları neden hala varlığını sürdürüyor? Bethesda’nın küresel iletişim ve pazarlama kıdemli başkan yardımcısı Hines’a göre, stüdyonun öncelikleri başka yerdedir.

GamesIndustry ile yapılan son röportajında Hines, Bethesda Oyun Stüdyoları’nın “daha az riskli” oyunlar yapmak yerine, oyuncu özgürlüğünü her şeyin üzerinde vurgulayan oyunlar yapma anlayışına sahip olduğunu belirtti ve hataların ve teknik sorunların buna sık sık eşlik ettiğini yine de BGS’nin bunları anlaşılabilir sorunlar olarak görmediğini söyledi.

“Biz kaosa teslim oluyoruz,” diyor Hines. “Eğer istersek daha güvenli, daha az hatalı, daha az riskli bir oyun yapabilirdik. Ama biz oyuncu özgürlüğüne odaklanan oyunlar yapmaya çalışıyoruz. Evet, arada bazı ufak tefek şeyler olabilir, mesela eşlikçiniz bazen biraz fazla yakınınızda durabilir, ama elde ettiğiniz özgürlük ve bunun sonucunda ortaya çıkan şeyleri biz kesinlikle seviyoruz ve benimsiyoruz.

Elbette hatalar olacak. Ama bu deneyiminizi götürüp götürmediği önemli mi? Yoksa durmaksızın oynadığınız ve deneyimlemekten vazgeçemediğiniz tutarlı, eğlenceli bir oyun mu var?”

Starfield incelememizde oyunu 10/10 puanla değerlendirdik, “Kapsadığı konu kadar anlaşılamayacak kadar geniş ve sınırsız olan Starfield, türü için ve tüm medy için birçok yönden ölçüyü yükseltiyor – Bethesda tarafından geliştirilen en iyi öncül oyuncularının yaptığı gibi.” Tam incelemeyi buradan okuyun.

Starfield, Premium ve Constellation sürümü sahipleri için erken erişim döneminde mevcut olup, 6 Eylül tarihinde Xbox Series X/S ve PC’ye küresel olarak başlatılacak.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Ace Avukat üçlemesi 25 Ocak 2024’te vizyona girecek

2024 başlarındaki yayın dönemi daha da yoğun olacak. Apollo Justice: As Avukat üçlemesi Oyunun 24 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com