“Galaktik Oyun Savaşı: Yıldızların Üstünde Hangi Oyun En İyi?”

Starfield oyunu sonunda erken erişim olarak yayınlandı! Yıldızlar arasında uçup kendimize bir isim yapma heyecanıyla dolu olduğumuz kadar, uzayda geçen oyunların tarihine de bir göz atmanın tam zamanı olduğunu düşünüyoruz ve hangi oyunun en iyi olduğuna karar vermekte yardımınıza ihtiyacımız var.

Mass Effect 2’nin birinci sırayı hakettiğini mi düşünüyorsunuz? Yoksa Star Wars: Knights of the Old Republic veya EVE Online mı birinci gelmeli? Uzaya dayalı en iyi 93 oyunu birbirine karşı “Yüzleşme” için seçtik. Seçim sizin…

Ayrıca, birçok kişinin bu uzay destanını oynamaya başladığını bildiğimiz için Starfield’ı da bu Yüzleşme’ye dahil etmeye karar verdik. Bethesda’nın en son RPG macerasına henüz başlamadıysanız, sayfanın altındaki “atla” düğmesine basabilirsiniz! Aynı şekilde, tanıdık olmadığınız herhangi bir oyunda da atlayabilirsiniz!

En iyi uzay oyunu Yüzleşmesi’nde oy vermeye başlamak için buraya tıklayın!

Yüzleşme nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, Yüzleşme, iki şeyi birbirine karşı koyar ve hangisinin üstün olduğuna siz karar verirsiniz. Bu durumda, en iyi uzayda geçen oyunu belirlemek için oy veriyorsunuz. Belli oyunları birden çok kez görebilirsiniz, bu yüzden favorileriniz için oy vermeye devam ederek diğerlerinden daha yüksek sıralamalar elde etmelerini sağlayabilirsiniz. IGN’nin uzay uzmanlarından oluşan takımı, seçimleriniz için 93 oyunu önceden belirledi. Bu oyunlar rastgele eşleştiriliyor ve her birini seçtiğinizde takip ediliyor.

Kazanan nasıl belirleniyor?

Oylama 8 Eylül saat 17:00 PT’de sona erdiğinde, her uzay video oyununun “kazanma” ve “kaybetme” sayılarının toplamını hesaplayacak ve seçimlerinize dayalı olarak sıralanmış bir liste oluşturacağız. En fazla maçı kazanan oyun “kazanan” ilan edilecek ve “kazanma” sayıları eşitse, en az “kaybetme” sayısına sahip oyun birinci sırayı alacak. Favori oyununuz için oy vermeye devam ederseniz, liste üzerinde yüksek bir sıralama şansı elde ederler. Yüzleşme kapanana kadar istediğiniz kadar oy kullanabilirsiniz.

Her şeyi tıklayana kadar ne zaman gördüğümü nasıl anlarım?

Her biri rastgele eşleştirilen ve çok sayıda olabilecek uzay video oyununun hepsini gördüğünüzü bilmek zordur. Favorileriniz için oy vermek için tüm oyunları oynamaya devam edebilir veya belirli oyunların kazananlar kulübüne girmesini önleyebilirsiniz. Bu eşleşmelerin tamamında kazananı belirleyerek, en iyi uzay video oyunu seçimlerinizin listede en üst sıraya çıkma şansını sağlıyorsunuz.

Hangi Uzay Video Oyunlarını İçerdiniz?

Uzay video oyunları listesi IGN çalışanları tarafından belirlendi ve oyunların sadece arka plan olarak değil, oyunun bir parçası olan uzay temalı oyunları içermeye çalıştık. Bu nedenle, Super Metroid veya Dead Space gibi sevdiğimiz oyunlar listeye tam olarak giremez çünkü bunlar daha çok gezegenler arasında seyahat etmek ve büyük ötesini deneyimlemekle ilgili değiller. Uzun tartışmaların ardından 93 oyun üzerinde anlaştık, ancak eğer favorilerinizden birini kaçırdıysak bize bildirmekten memnuniyet duyarız! Yorumlarda bize bildirin!

En iyi uzay oyunu Yüzleşmesi’nde oy vermeye başlamak için buraya tıklayın!

Daha fazlası için IGN’de Space Week ve Starfield gibi neden daha fazla uzay RPG’si olmadığına dair detaylara göz atın.

Adam Bankhurst, IGN için bir haber yazarıdır. Kendisini Twitter’dan takip edebilirsiniz: @AdamBankhurst ve Twitch’ten de:

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Diablo 4’yü Görsel Yardım Almadan Tamamlayan İlk Kör Bireyle Tanışın.

Ty “Tyleniphe”, World of Warcraft ve Diablo gibi oyun serileri oynayarak büyüdü. Arkadaşlarıyla domuz kesmekten …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com