“Yeni Xbox Güncellemesi: Discord Üzerinden Oyunları Canlı Yayınlayın, Yeni Ses Bildirim Özelliği Eklendi”

Yakında gelecek olan Xbox güncellemesi, oyunları doğrudan konsoldan Discord’a aktarmanıza ve platform genelinde sesli raporlama özelliği ekleyecek.

Konsoldan Discord’a oyun yayınlamak için öncelikle Discord hesabınızı Xbox hesabınıza bağlamanız gerekiyor. Hesabınız bağlandıktan sonra, kontrol cihazınızdaki Xbox düğmesine basabilir, Party & Chats penceresine gidip Discord’u seçebilirsiniz. Ardından sunucularınızı gözden geçirin, bir ses kanalı seçin ve oyununuzu görüntüleyin. Umarız entegrasyon sorunsuz olur çünkü birçok kişi, arkadaşları için Starfield oyununu yayınlamak isteyecektir.

Güncelleme ayrıca Xbox Series konsollarına değişken tazeleme hızı (VRR) için ek seçenekler de ekleyecek. Bu özellik, TV’nizin veya monitörünüzün oyun içeriğinin kare hızına uyum sağlamasını sağlar. Ancak, film veya TV’yi garip gösterebilir. Bu güncelleme ile VRR’yi, bir şov yayınlarken veya 4K diski izlerken etkinleştirilmesini önlemek için ayarlayabilirsiniz. VRR’yi etkinleştirmek için ayarlar uygulamasına gidip Genel’i, ardından TV & display options’ı, ardından Video’yu seçmeniz gerekiyor. VRR için bir açılır menü bulacaksınız, buradan “Her zaman Açık”, “Yalnızca Oyun” veya “Kapalı” seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Xbox, platform genelinde sesli raporlama özelliğini Temmuz ayında duyurmuştu ve bu güncelleme ile gelecek. Xbox kontrol cihazındaki yakalama düğmesini kullanarak oyun oynarken sesli klipleri kaydedebilirsiniz. Daha sonra belirli bir klibi seçebilir ve Xbox moderasyonuna bir rapor göndermek için kullanabilirsiniz. Moderasyon ekibi raporunuzu gözden geçirir ve kararlarını size bildirir. Sesli raporlama, belirli bir oyun yerine platforma bağlı olduğu için Xbox, bir moderasyon ekibine sahip olmayan geriye dönük uyumlu oyunlardaki kötü davranışları yakalamayı umuyor. Sesli raporlama, bu hafta Xbox için ABD, İngiltere, Kanada, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda’da başlatılacak.

Ayrıca, güncelleme bazı basit kullanıcı arayüzü değişikliklerini de içerecek. Rewards sekmesi yeniden tasarlandı. Bir arkadaşın oyununa katılmak için profilinin altında “oyuna katılmak istiyorum” düğmesini seçebilirsiniz. İstek listesindeki oyunlar indirimde, çıkış yapıyor veya Game Pass’e katılıyorsa Xbox sizi bildirmesi daha özelleştirilebilir hale getirildi. Yeni “Cihazı Bağla” seçeneği ile yeni cihazları daha kolay eşleştirebilirsiniz. Xbox Aksesuarları uygulamasında tüm güncelleme ayrıntılarını Xbox Wire’da bulabilirsiniz.

Xbox PC uygulamasının da güncellenmiş olduğu bildiriliyor. Artık oyun ayrıntıları daha hızlı yüklenebilir, daha hızlı bir şekilde yükleyebilirsiniz. Yeni fontlar, düğme stilleri ve animasyonlar eklenmiştir. Kütüphane ve Kurulum kuyruğu güncellendi ve artık kurulmuş, sahip olunan veya Game Pass’te bulunan oyunlara göre filtreleme yapmanıza izin verir. Uygulama güncellemelerinin tam listesini resmi Xbox sitesinde bulabilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen ürünler, editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Eğer sitemizde yer alan bir şey satın alırsanız, GameSpot gelirinden pay alabilir.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Xbox, PS5’e eşleşmek için fiyatları artırmadı.

Microsoft, PlayStation 5 konsollarının fiyatını arttırmasına tepki olarak, rekabetçi kalmak için Xbox Series X|S’in fiyatını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com