Diablo 4 Canlı Hizmeti Kapsamında ‘Yıllık Genişlemeler’ Sunacak

Diablo 4 Baş Yapımcısına Göre Yıllık Genişlemelerle Gelecek

Diablo 4’ün baş yapımcısının yaptığı açıklamalara göre, oyunun baş yapımcısı olan Rod Fergusson tarafından yapılan açıklamalara göre, Diablo 4’ün yıllık genişlemelerle geleceği söyleniyor.

Dexerto ile yapılan bir röportajda Diablo 4 şefi Rod Fergusson, oyunun canlı hizmetine odaklanırken “üç aylık sezonlar” ve “yıllık genişlemeler”den bahsetti.

Fergusson şunları söyledi: “Oyunun çıkışına ve bu ilk sezonuna baktığımızda, bunun gelecek için bir temel oluşturduğunu görüyoruz.”

“Fozyenin üç aylık sezonlarını ve yıllık genişlemelerini düşündüğümüzde, gerçekten canlı hizmetimize odaklandığımız şeyler bunlar.”

“Geleceğe uzanan hikayelere sahip planlarımız var. Planlarımız var. Her zaman sezonlarımızı ve genişlemelerimizi aşmaktayız, bu yüzden uzun bir süre boyunca bunu yapacağız. Heyecanlıyız.”

KvArşu haber zamana uygun sürümlerle desteklenen yıllık genişlemeler, Destiny geliştiricisi Bungie’nin kullandığı canlı hizmet modelidir ve Destiny 2’nin popülerliğini altı yıldan uzun bir süredir desteklemek için yeterli düzeydedir.

Diablo 4, Haziran ayında çıktığı anda Blizzard’ın en hızlı satan oyunu olmuştu. Ancak 1. sezon, Blizzard tarafından bir U dönüşüne sebep olan korkunç bir yama da dahil olmak üzere bazı sorunlar yaşadı. 2. sezon olan “Kan Sezonu” 17 Ekim’de başlıyor ve Erys adında bir Vampir Avcısı eşliğinde geliyor.

Hikaye açısından, Blizzard Diablo 4 sezonlarının oyunun başlıca olaylarıyla aynı anda gerçekleşen görevlere ayrıldığını ve genişlemelerin hikayeyi sonundan ilerlettiğini söyledi. Oyunun başından beri, oyuncular, gizli jenerik son sahnelerin bazılarına dayanarak Diablo 4 hikayesinin bir sonraki adımının nereye gideceğini anlamaya çalıştılar ve serinin en ünlü kötü karakterlerinin geri dönüşünü ve belki de yeni bir büyük kötü karakterin geri dönüşünü işaret ettiler.

Diablo 4’ün 2024’te bir genişleme görecek varsayılırsa, belki Blizzard bunu Kasım ayındaki BlizzCon etkinliğinde duyurabilir.

IGN’in 9/10 puan verdiği incelememizde Diablo 4’ü “tamamen bırakmanın neredeyse imkansız olduğu, mükemmel son oyun bölümü ve gelişim tasarımına sahip çarpıcı bir devam oyunu” olarak tanımladık. Oynarken ilerlemenizi takip etmek için interaktif haritamızı kullanmayı unutmayın.

Wesley, IGN’in İngiltere Haber Editörüdür. Twitter’da @wyp100 adresinde bulabilirsiniz. Wesley’e wesley_yinpoole@ign.com adresinden veya gizlice wyp100@proton.me adresinden ulaşabilirsiniz.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Diablo 4’yü Görsel Yardım Almadan Tamamlayan İlk Kör Bireyle Tanışın.

Ty “Tyleniphe”, World of Warcraft ve Diablo gibi oyun serileri oynayarak büyüdü. Arkadaşlarıyla domuz kesmekten …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com