Nintendo, Yeni Bir The Legend of Zelda Oyununa Odaklanıyor, Tears of the Kingdom DLC’sini Reddediyor.

Nintendo, The Legend of Zelda: Krallığın Gözyaşları için DLC çıkaracak planlarının olmadığını ve seride yepyeni bir oyun üzerinde çalıştığını söyledi.

Famitsu ile yapılan bir röportajda The Legend of Zelda: Krallığın Gözyaşları yapımcısı Eiji Aonuma, Nintendo Switch’e özel olan oyuna ek içeriklerin olmayacağını belirtti.

Aonuma, “Bu sefer ek içerikleri yayınlama gibi bir planımız yok çünkü orada eğlence yaratmak için elimizden gelen her şeyi yaptığımıza inanıyorum” dedi.

Bu karar, The Legend of Zelda: Krallığın Gözyaşları’nın eleştirel ve ticari anlamda büyük başarı yakalamasının yanı sıra oldukça şaşırtıcı. Oyun, çıkışından sadece bir buçuk ay sonrasında 30.65 milyon adet satan bir önceki oyun olan Breath of the Wild’ın toplam satışlarının yarısından fazlasını gerçekleştirdi.

Ayrıca, Breath of the Wild, Master Mode, Kahramanın Yolu Modu, görevler ve yeni eşyalar gibi DLC’lerle genişletme paketi aldığı için bu karar da şaşırtıcı. IGN, açıklama için Nintendo’ya başvurmuştur.

Famitsu röportajındaki yorumlara dayanarak, Nintendo’nun artık Krallığın Gözyaşları DLC’si yerine yeni bir Zelda oyunu üzerinde düşündüğü anlaşılıyor. Ancak, Aonuma, Breath of the Wild ve Krallığın Gözyaşları’nın Hyrule’una dönüşü de hariç tutmadı ve muhtemelen üçüncü bir oyunun temelini attı.

Aonuma, “İlk olarak, bu çalışmayı bir öncekinin devamı olarak yapma kararımın nedeni, o Hyrule dünyasında yeni bir oyun deneyimlemenin değeri olduğunu düşünmemdi” dedi. “Eğer öyleyse, eğer yeni bir neden ortaya çıkarsa, aynı dünyaya tekrar dönebiliriz. Devam filmi mi yoksa yeni bir eser mi olursa olsun, tamamen yeni bir oyun olacak, bu yüzden umarım ona hevesle bekliyorsunuz.”

Yönetmen Hidemaro Fujibayashi de kendi yorumunu ekledi: “Krallığın Gözyaşları’nı uzun süre ve derinden oynayan bu kadar çok müşterimize çok minnettarız, bu yüzden bir sonraki oyunu daha da eğlenceli hale getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

IGN’in The Legend of Zelda: Krallığın Gözyaşları incelemesi oyuna 10/10 puan vererek bir başyapıt olarak nitelendirdi. “The Legend of Zelda: Krallığın Gözyaşları, zaten beklentilerin ötesinde dolu bir dünyayı genişleten ve çıtayı daha da yükselten anlaşılamaz bir devam oyunudur” dedik.

Wesley, IGN için İngiltere Haber Editörüdür. Twitter’da @wyp100 adresinden kendisine ulaşabilirsiniz. Wesley’ye wesley_yinpoole@ign.com veya güvenli bir şekilde wyp100@proton.me adresinden ulaşabilirsiniz.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Diablo 4’yü Görsel Yardım Almadan Tamamlayan İlk Kör Bireyle Tanışın.

Ty “Tyleniphe”, World of Warcraft ve Diablo gibi oyun serileri oynayarak büyüdü. Arkadaşlarıyla domuz kesmekten …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com