Baldur’s Gate 3, PC ve Konsollar İçin Yakında Cross-Play İmkanı Sunacak – Larian Studios Onayladı

Baldur’s Gate 3 hayranları, çapraz oynama yeteneklerinin üzerinde çalışıldığını duyurduklarında sevinecekler. Oyun LAN çok oyunculu desteği ve dört oyunculu işbirliği ile birlikte olduğundan, arkadaşlarına yardıma ihtiyaç duyanların oyuncular, daha fazla fırsat bulacaklar. Bu, PC ve PlayStation 5-ve Xbox noktada-tüm oyuncuların gelecekte çevrimiçi oyun oynamasına olanak sağlayacak.

Son Eurogamer röportajında, Larian Studios Baldur’s Gate 3 için çapraz oynamanın planlandığını doğruladı. Bu özelliğin ne zaman başlayacağına dair kesin bir tarih yok, ancak Larian, oyunun erken geliştirme aşamasından bu yana her zaman planlandığı için “gevşek bir zaman çizelgesi” olduğunu belirtiyor.

Firma yayıncılıktan sorumlu direktörü olan Michael Douse, “her zaman planlamadaydı” diyerek bunun çıkışta değil daha sonra yapılacağını söylüyor. Emin olana kadar bir tarih belirlemek istemiyorlar.

Dungeons & Dragons gibi, Baldur’s Gate 3 de tek başınıza veya arkadaşlarınızla oynarken harika bir deneyimdir. Elbette, masaüstü rol yapma oyunlarıyla ilgili olarak, diğer insanlar etrafta olduğunda daha eğlenceli olur. Baldur’s Gate 3, zaten PlayStation 5 ve PC’de iki oyunculu bölünmüş ekran işbirliği ile birlikte geliyor, ancak bu iki platform arasında kaydetmeleri taşıyabilirken, çok oyunculu oynamak için tüm tarafların aynı platformda olması gerekiyor.

Ayrıca, BG3’ün Xbox sürümü de geliştiriliyor, bu da işleri daha karmaşık hale getiriyor. Larian Studios’un, Xbox sürümü çıkış yapmadan önce veya sonra çapraz oynamayı uygulama planı yaptığını görmek için beklememiz gerekecek.

Baldur’s Gate 3 zaten tamamen çapraz platform ilerlemesini destekliyor, yani PC’de oynamış olanlar PS5 yayınıyla kayıtlarına erişebilir. Hangi platformda oynarsanız oynayın, kaydınız aktarılacak ve kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Bu özelliği kullanmak isterseniz, öncelikle kendi Larian hesabınızı oluşturmanız gerekecek, oyun için devam eden Twitch düşüşlerinden faydalanabilmeniz için buna değer.

Çapraz platform ve çapraz oynama, özellikle Xbox Series X’in donanım kısıtlamaları nedeniyle BG3 için bölünmüş ekran ortak oyun özelliğine sahip olmayacağına dair son duyurudan sonra, ortak RPG sevenler için şüphesiz harika bir haber. Xbox Series S’nin performans yetenekleriyle ilgili endişelere rağmen, Larian Studios hala Baldur’s Gate 3’ü 2023’ün sonundan önce Xbox’a getirmeyi hedefliyor.

Çapraz oynama geldiğinde, Baldur’s Gate 3 hayranları arkadaşlarıyla birlikte mükemmel işbirliği mekaniklerinin tadını çıkaracaklar.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Unigamesity, Blackjack’in heyecanını keşfediyor.

Blackjack’un Tarihçesi ve Evrimi Blackjack, genellikle 21 olarak adlandırılan, kökleri kumar tarihine kadar uzanan bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com