“EDGE Dergisi Son İnceleme Puanları!”

Ünlü İngiliz oyun dergisi EDGE’in son sayısı olan 389. sayı, FromSoftware’in Armored Core VI: Fires of Rubicon ve Larian Studios’un devasa RPG oyunu Baldur’s Gate 3 gibi birkaç büyük incelemeyi içeriyor. Bu ayki sayıda en yüksek puan alan oyun Baldur’s Gate 3, genellikle titiz olan dergiye mükemmel bir 10/10 puan verilen nadir oyunlardan biridir. EDGE #389’daki tüm incelemelerin özetlerini aşağıdan bulabilirsiniz.

Baldur’s Gate 3 – 10

“Bu tür bir oyunu bitirdikten sonra, ne yapacağınızı bilmeme hissi olabilir. Ancak burada durum böyle değil. Kredilerin akmasiyla birlikte, yaşadığınız deneyimden çok yaşamadığınız deneyim hakkında düşüneceksiniz. Bu kararı alırsanız veya o sınıfta oynarsanız macera nasıl ilerlerdi? Bunu denerseniz veya şunu yaparsanız ne olurdu? Baldur’s Gate 3, hatıralar kadar çok fikirle sizi bırakır. Bu, kesinlikle rol yapmanın ruhudur.”

Armored Core VI: Fires of Rubicon – 7

“FromSoftware’nin bu özel oyunu bu özel anda teslim etmesinin uzun sürmesi şaşırtıcı değil. Armored Core VI, serinin uzun zamandır sadık kitlesinin ihtiyaçlarını stüdyonun yeni ve geniş hayran kitlesinin umut dolu beklentileriyle dengelemesi gereken bir proje. Kesinlikle, ulaşabilecek olanlar için heyecan verici derinlikler sunuyor, ancak oyunun dar ve hoşgörüsüz kısıtlamaları, cazip gelecek olanlardan daha fazlasını itiyor.”

Blasphemous 2 – 8

“Bu, öncüsünden alıştığımız birçok süslemeyi yeniden kullanıyor, ancak tanıdıklığından dolayı hiç de tatmin edici değil. Saplarından dolayı Castlevania serisine omuz omuza duracak bir şeye temel atmış olan The Game Kitchen, yol boyunca biriktirdiğimiz kesikler ve berelerle işaretlenmiş bir hac yolculuğu sunuyor, ama yine de tanıdık bir mantra tarafından teşvik ediliyoruz: gerçekten kendi ağrısını ne kadar tatlı.”

Fort Solis – 4

“Merkezi sır, büyük bir açıklama yerine yavaş farkındalık yaratma üzerine kurulu, sizi bir sürpriz olup olmadığını merak ettiriyor. Maalesef, final hareketleri gerçekten sürükleyici bir sürpriz sunarken (inanılmaz bir güveni bozukluğa kadar geren), beklentileri aniden yeniden yapılandıran hiçbir şey yok, muhtemelen açılış saatinde yaklaşık olarak anladığınız olaylarla ilgili yaklaşık bir anlayışı değiştiren hiçbir şey yok. Krediler akarken ve Fort Solis’in ne olduğunu bir kez daha düşünürken, Steam açıklamasında bize hatırlatılan başka bir şey olduğunu tekrar hatırlatırız. Nihayetinde, “etkileyici bir gerilim”, gerilim gerektirir ve bu, istasyonun çalışanları gibi, gözle görülür bir şekilde eksik.”

Immortals Of Aveum – 4

-Bu (tabii olarak atlanamayan) sinematiklerden biri bittikten sonra, kontrolümüz tekrar bize verilir ve en yakın ley çizgisine gider ve duraklarız, BioShock: Infinite’in benzer bir kavramda on yıl önce çok daha fazlasını yaptığını hatırlayarak. Ve işte Immortals’ın en temel sorunu burada yatıyor: Aveum’un gökyüzleri gizemli enerjiyle çınlarken, altında yer alan oyun gerçek bir büyüden yoksun.”

En Garde – 7

“Yine de, daha hayvansal beyin işlevlerini tatmin etmezken, En Garde! daha üst düzey fonksiyonları eğlendirmeye devam ediyor ve bazı sağlam kahkahalar sağlıyor. Bir bekçinin başında bir kovayla merdivenlerden düşmesinin komedi değerini asla küçümsemeyin.”

Gord – 5

“Bu yaratıkların, bir efsane mirasına sağlam bir şekilde dayanan oyunun merkezine yerleşmesi uygun hissettiriyor ve doğayı yağmalama ekibimize karşı savaşma şansı veriyor. Bu anlarda Gord, Grim Kardeşler’e etkili bir şekilde kanalize olarak uyanışını gerçekleştiriyor. Ve her hatırlanan karşılaşma için, hayal gücünü uyandıramaz veya sadece kötü bir tat bırakır daha fazla. Yaratıcıları bu temellerdeki çürüğü çıkartabilirse, burada üzerine inşa etmek için en azından bolca malzeme var.”

Bomb Rush Cyberfunk – 7

“Ve kamera ve kontrolleri önceki versiyonlara göre büyük bir gelişme gösterse de, garip küçük hatalar hala devam ediyor. Ancak çoğu zaman laidback house, hip-hop ve funk müziği arka planda yapıyor ve dünya size yavaş yavaş açılıyor, uzun süreli keyifli bir transa düşmek kolay oluyor. Aklınızı boşalttığınızda, bu karşılaştırmaları o andan itibaren unutmanız bile mümkündür.”

Goodbye Volcano High – 8

“Arasında ritimli aksiyon aralıkları vardır ki bunlar size başarılı olmak için kombolara veya yüksek puanlara ihtiyaç olmadığını gösterir; bu işaretlere vurmak istersiniz çünkü ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Ve Worm Drama’nın Volcano High’e kendi koşullarında veda etmelerine izin veren kathartik bir inkişaf sahnesiyle, duygu patlaması ekranınızın tarafında da yansıyabilir.”

The Cosmic Wheel Sisterhood – 8

“Eğer hepsi biraz çok sulu olduğunu düşündürürse, senaryo kesinlikle dürüst olmaktan korkmaz (ve zaman zaman pislikleri). Büyük anlatısal dalgalanmaların yeterli bir şekilde bağlantı kurduğu her ne kadar her zaman Fortuna’nın hikayesini tam olarak paylaşıyor olup olmadığınız açık değil, ancak kahinlik belirsiz bir uygulama ve burada, korkunç derecede eğlenceli bir uygulama.”

Astronaut: The Best – 6

“Çok fazla şansa bırakılıyor ve oyunun çok evrensel mekanizması, sonraki çalışmalarda şansınızı sınıyor olsa da, bir rulet tekerleğinin uygun bir sonuçta durduğunda yaramaz bir şekilde bir katastrofa geri sarıldığınızda yapabileceğiniz pek bir şey yok. Her yeni denemede yeterli çeşitlilik olduğundan dolayı, böyle şey polisajlı kıranaya tam olarak zarar verici olmasa da, çoğu kez kokpitteki kendinden geçmiş rekrutlarımızdan biri gibi hissediyoruz, umutsuzca rastgele düğmelere basarak hiçbir şeyin kötü olmayacağı umuduyla.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

“Famitsu’nun En Çok İstenen Oyunlar Listesi Yayımlandı!”

Famitsu dergisi ekibi tarafından The Land of the Rising Sun’da en çok istenen video oyunlarına …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com