Nintendo’dan Miyamoto ve Charles Martinet, Mario’nun ses değişikliği hakkında yeni bir videoyla açıklama yapıyor. (70 karakter)

25 yılı aşkın bir süredir Mario, Wario ve hatta Waluigi’yi seslendiren Charles Martinet, Nintendo için oyuncu olarak görevine son veriyor ve Mario elçisi olmak üzere görevine devam ediyor. Ve sonunda, şirketin geçtiğimiz ay söz verdiği yeni bir video mesajında olaya büyük bir değişiklik olarak atıfta bulunan Charles Martinet ve Shigeru Miyamoto konuştu.

Twitter/X’te, Mario’nun yaratıcısı Miyamoto Martinet hakkında komik ve tatlı bir anı anlattı. Ünlü video oyunu tasarımcısı, “Her ne zaman buluşsak, beni her zaman ‘Papa’ diye hitap ederdin,” dedi. Fakat bu da değil, Miyamoto, Martinet’in “neşe yaymayı bir öncelik haline getirdiğinden ve harika bir Mario elçisi olacağından” emin olduğunu belirtti.

Yetenekle, Nintendo, beklenmedik bir şekilde Mario’nun artık Martinet tarafından seslendirilmeyeceğini duyurdu. Mario’ya orijinal olarak 1996’da Super Mario 64’te başlamış ve kırmızı şapkalı tesisatçı için “wahoo” ve “let’s-a go” gibi ikonik ifadeler ortaya çıkarmıştır. Bu yeni video da Martinet’in Mario elçisi olarak Nintendo hayranlarını eğlendirmek için dünyayı dolaşacağını tekrar vurguluyor.

Martinet, Mario’nun sesi olma sürecinden memnun olduğunu dile getirdi. “Yıllardır, sizin şaşırtıcı ve harika karakterlerinizi hayata geçirebilmek bir ayrıcalıktı,” dedi. Bununla birlikte, Martinet son zamanlarda Mario elçisinin tam olarak ne yaptığını tam olarak bilmediğini de ifade etmiştir.

Super Mario Bros. Wonder’da Mario’nun sesini kimin yapacağı konusunda Miyamoto yeni bir ayrıntı açıklamadı. Bay Miyamoto’ya göre, Nintendo of America başkanı Doug Bowser, bu bilginin Switch eksklüzyvi oyunun kredilerinde yer alacağını söyledi.

Super Mario Bros. Wonder 20 Ekim’de piyasaya sürülecek.

The products discussed here were independently chosen by our editors. GameSpot may get a share of the revenue if you buy anything featured on our site.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Xbox, PS5’e eşleşmek için fiyatları artırmadı.

Microsoft, PlayStation 5 konsollarının fiyatını arttırmasına tepki olarak, rekabetçi kalmak için Xbox Series X|S’in fiyatını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com