Starfield PC Mod’da İyileştirilmiş Envanter Yönetimi

Eylül 6 lansmanı ile birlikte tamamen Starfield dönemine girdik ve bu da Starfield modlarının dönemine girmiş olduğumuz anlamına geliyor. Belki de bazılarını görmüşsünüzdür, Nvidia’nın render teknolojisini oyuna entegre eden tartışmalı bir mod gibi, ancak son zamanlarda yayımlanan bir PC modu, sıkça dile getirilen bir oyun deneyimi hayal kırıklığı olan envanter kullanıcı arayüzünü geliştiriyor.

Starfield, Bethesda Game Studios’un önceki çalışmalarında olduğu gibi, kullanabileceğiniz veya satmak için toplayabileceğiniz bir sürü nesne içeriyor. Farklı silahlar, yiyecekler, zanaat malzemeleri ve çeşitli nesneler gibi envanterinizin tümünü doldurduğunuz durumlar pek nadir değil. Varsayılan olarak Starfield, tüm eşyalarınızı büyük kategorilere ayırır. Örneğin silahlar için Starfield, tüm tüfekleri ve yakın dövüş silahlarını “Silahlar” altında sınıflandırırken, “av tüfekleri” veya “tabancalar” için ayrı kategoriler bulunmamaktadır. Ayrıca silahların durumuna göre envanterinizi değere, ağırlığa veya mevcut cephane durumuna göre sıralama seçeneği de bulunmamaktadır. İşte bu noktada Nexus Mods kullanıcısı m8r98a4f2’nin StarUI Inventory adlı modu devreye giriyor ve envanterinizi (muhtemelen aşırı yüklenen) düzenlemede size yardımcı oluyor.

Bu kullanıcı arayüzü değişikliğiyle ilgili ilk fark edeceğiniz şey, her kategorinin sağ tarafında bulunan öğe sayısı ve o kategorinin toplam ağırlığıdır – bu, aşırı yüklendiğinizden dolayı sıkıldığınızda ve hangi öğelerin soruna neden olduğunu bilmediğinizde son derece yardımcıdır.

StarUI ayrıca envanteriniz için bir elektronik tablo düzeni ekler, böylece maddenin ağırlığına, değerine ve silahlar için mühimmat miktarına göre hızlı bir şekilde sıralama yapabilirsiniz. Bu son nokta gerçekten yardımcıdır, çünkü Starfield’da cephane tükenmesi oldukça yaygındır ve hangi silahınızın öldürücülüğe devam edebileceğini öğrenmek için menülerin içinde karışmanız oyunun temposunu yavaşlatır.

Ek olarak, bu mod ayrıca envanter ekranından doğrudan oyununuza geri dönme yeteneği gibi diğer güzel seçeneklere de sahiptir (Starfield, ilk defa karşılaştığınızda kafa karıştırıcı olabilen menülerle doludur). Kategorilere göre toptan satış yapma seçeneği de sunarak işlemleri daha da hızlandırır.

StarUI’nin tam kurulum talimatları Nexus Modlarının sayfasında bulunabilir.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com