Yaratıcı Starfield Oyuncusu LEGO ile Yeni Atlantis Şehri’nin 6.000 Parçalık Haritasını Yarattı

Bir Starfield oyuncusu, 6.000 ayrı parçadan oluşan bir dijital LEGO modeli olan New Atlantis’ı oluşturdu. Bazı sosyal medya kullanıcıları, gerçek bir mini-harita olmadığı için bu rekonstrüksiyonu şehirde gezinmeye yardımcı olmak için kullanabileceklerini şaka yaptılar.

“Kendimi tutamayıp hemen Starfield oynamak yerine, New Atlantis’i tekrar legolarla oluşturdum. Yaklaşık 50 saat ve 6.000 parça sonra, işte sonuç,” diyen Taris120_Builds tarafından oluşturulan bir gönderi yer alıyor.

Minyatür mimar, Bricklink Studio adlı dijital LEGO yapım programını kullanarak MAST binasının karakteristik eğimli tasarımını yakalarken, Pioneer ve Orion Kuleleri gibi önemli binaların konumlarını ve hatta New Atlantis transit sistemini de doğru bir şekilde yerleştirmiş.

Konuya büyük bir özenle yaklaşan Taris120_Builds, yeşilliklerin yeri, yıldız limanının yüksekliği ve iniş pistlerinin sayısı gibi belirli detayları da dahil etmeyi başarmış. Maalesef Constellation Lodge, LEGO rekonstrüksiyonunun sınırları dışında yer alıyor gibi görünüyor.

Keşif minimap’in eksikliği, bazı Starfield oyuncuları arasında kalite yaşam özelliğine alışan bazı oyuncular arasında bir tartışma konusu oldu. Doğal olarak, dijital blok haritanın ortaya çıkması, Redditor’ların Bethesda’nın gözden kaçan tasarım eksikliğine yaptıkları şakalar için mükemmel bir fırsattı.

“Uzun zamandır beklenen New Atlantis haritası. Şimdi nasıl çalıştığını sonunda anladım” diyen Chemicalroyal5909, yeniden yapılandırmayı içeren bir Reddit gönderisinin yorumlarında söyledi. “Bize verdikleri hiçbir haritadan daha iyi…” yazan Bored_guy_in_DC, tepki dalgasına katılan jscne21 ise “sonunda iyi bir harita” dedi.

Diğerleri yapıya olan takdirlerini hızlıca gösterdiler. Kullanıcı Lizard1995, “Bunu yapman için sınıf 1 vatandaşlık rütbesine layıksın” dedi. ShikariV ise “Harika, eğer gerçek bir set olsaydı cüzdanımı boşaltırdım” dedi.

Uzay RPG’sinin piyasaya sürülmeden önce, Todd Howard New Atlantis’ın Bethesda’nın şimdiye kadar yarattığı en büyük şehir olduğunu açıkladı. “Bu, gördüğüm en eksiksiz New Atlantis görüntüsü, uzay limanının şehirle geri kalanı arasında farklı bir seviyede olduğunu fark etmemiştim” diyen Reddit kullanıcısı fitty50two2, “Bunun hepsini perspektifle yerleştiriyor.”

Starfield ile geçirdiğiniz zamanın en üst düzeyde olması için IGN’in New Atlantis, Akila City, Neon ve diğerleri hakkında interaktif haritalarına mutlaka göz atın.

Anthony, IGN için bilim ve video oyun haberlerini kapsayan serbest bir katkıda bulunan bir yazardır. Birden fazla bilimsel alandaki gelişmeleri takip etme ve şaşkınlıklarınıza hiçbir zaman zaman ayırmama konusunda sekiz yıldan fazla deneyime sahiptir. Onu Twitter’da @BeardConGamer hesabından takip edebilirsiniz.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Diablo 4’yü Görsel Yardım Almadan Tamamlayan İlk Kör Bireyle Tanışın.

Ty “Tyleniphe”, World of Warcraft ve Diablo gibi oyun serileri oynayarak büyüdü. Arkadaşlarıyla domuz kesmekten …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com