Edgerunners Yaratıcısının Yeni Manga Serisi Eşsiz

Netflix’in “Cyberpunk: Edgerunners” animesinin ikinci sezonunu belki de asla alamayabiliriz, ancak yaratıcısı bizi taze bir konsepte sahip serüvenli yeni bir manga serisiyle beslemeye devam ediyor.

“No\Name” adlı manga serisi, “Edgerunners” yaratıcısı Rafal Jaki ve manga sanatçısı Machine Gamu (“Gachiakuta”) tarafından yazılmıştır. Bu doğaüstü manga serisinde, insanların isimlerinin anlamları güçlerini onlara vermektedir. Örneğin, ana karakterleri olan iki dedektif Ralf ve Ursula, sırasıyla kurtları kontrol etme ve devasa bir ayıya dönüşme gücüne sahiptir.

Oldukça ilginç değil mi? Tam olarak öyle değil, çünkü karanlık manga serisinin dünyası, isimleri doğan bebeklere atayan bir tür polis devleti olan Nordic Name Bureau tarafından yönetilmektedir. Böylece NNB, vatandaşların özgür iradesini alır, büyüyünce hangi güçlere sahip olacaklarını ve etkin olarak bir kişinin geri kalan yaşamı boyunca hangi sosyo-ekonomik sınıfta var olacağını belirler. “No\Name” in ilk bölümü Manga Plus Creators’da ücretsiz olarak okunabilir.

“No\Name” in ilk bölümü Ralf ve Ursula -NNB’nin çalışanları olarak- Karizmatik bir politikacı olan Bodil’den, kendisiyle aynı adı taşıyan eşi ve oğlunun yerini araştırmak için bir iş kabul ettiklerinde başlar. Biraz araştırma yaptıktan sonra, durumun başlangıçta göründüğü gibi olmadığını keşfederler. Bodil’in eşi Kara, kendisini ve çocuğunu Bodil’in kötü muamelesinden kurtarmak için kaçmıştır.

Bodil, insan komutanı anlamına gelen bir isimdir ve Kara üzerinde zorla güçlerini kullanmıştır. Kara’nın daha yaygın bir ismi daha zayıf güçler verirken, fiziksel ve cinsel kötü muameleye ek olarak, Kara’yı çocuklarını istediğine inandırmak için zihinsel etkisini kullanmıştır. (Temel olarak, güçleri Jessica Jones’tan Zebediah Killgrave gibi çalışır.) Ayrıca, Bodil NNB’deki siyasi etkisini kullanarak oğlunun adını miras almasını ve beraberinde korkunç gücünü devretmesini sağlamıştır.

Birçok manga serisi, güç sistemlerini arkadaşlık gücü, eğitim veya doğuştan gelen haklara göre değişen keyfi ölçekler etrafında merkezler. Ancak “No\Name” in benzersiz varsayımı, gücünü bir kişinin adına yerleştirmek, bu süreci sıkı bir şekilde denetlemek ve tüm bunların güçlerin ortaya çıkması için bir çocuğun adını kabullenmesine bağlı olmasının, gelecekteki bölümlerde keşfedilebilecek anlatısal olanaklar ve tema olasılıklarıyla dolu olacağını düşündürmektedir.

“No\Name” in ilk bölümünün nasıl bittiğini bozmam, ancak orijinal güç sistemleri ve etkileyici siyasi vurgularıyla, bu yılın daha ilgi çekici manga okumalarından biri olduğunu söyleyebilirim.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com