Overwatch 2, Kahramanları Öğretmek İçin Tek Oyunculu Moduyla Güncelleniyor

Overwatch 2’nin altıncı sezonu devam ediyor ve Blizzard, yeni PVP modunu, yeni destek kahramanını ve uzun zamandır beklenen hikaye görevlerini yayınladıktan sonra bugün bir denge düzeltme yaması ve Hero Mastery adında yeni bir modu ortaya çıkardı. Hero Mastery, farklı bir kahramanı nasıl kullanacağınızı öğrenmek için bazı tek kişilik beceri tabanlı zorluklara katılmanıza olanak tanıyacak. Ancak, şu anda sadece küçük bir grup kahraman için kullanılabilir.

Overwatch 2’nin Yeni Hikaye Görevleri: Paraya Değer mi?
Hero Mastery, diğer çoğu Overwatch 2 modunun aksine, belirli kahramanlar için özel olarak tasarlanmış bir engel parkuru olan tek oyunculu bir moddur ve bitiş çizgisine ne kadar hızlı ulaştığınıza dayalı olarak derecelendirilirsiniz. Bu, Mercy’nin uçuşu veya Tracer’ın teleport etme yetenekleri gibi karakterin belirli beceri setlerinde eğitim yapmanıza yardımcı olmayı amaçlar. Blizzard ilerleyen zamanlarda her kahraman için kurslar yayınlamayı planlıyor, ancak şu anda mod yalnızca Tracer, Reinhardt ve Mercy olarak oynanabilmekte, Sojourn ve Winston’ın da “önümüzdeki haftalarda” eklenmesi planlanmaktadır.

Bu yeni bir mod için gerçekten küçük bir kahraman havuzu ve henüz favori kahramanlarım arasında bulunmadığı için üzgünüm. Ancak mod, insanların yeni karakterler öğrenmelerine yardımcı olmak için tasarlandığı için Soldier: 76, Sombra veya Lifeweaver olarak oynamaktan pek bir şey elde edemeyebilirim.

Hero Mastery’nin ötesinde, Overwatch 2 ayrıca 19 Eylül’de ikinci yıl dönümü etkinliğini geri getiriyor, bir sonraki serinin ekim ayında birinci yıl dönümünden sadece birkaç hafta önce. Bu, oyunun mevsimsel modlarını geri getirecek ve oyun içi mağazada efsanevi kostümleri yeniden sunacak, ayrıca krediler kazanmak için yeni zorluklar sunacak.

Gerçek denge düzeltme yamasına gelince, yeni yamada, genellikle hasar, kalkan ve iyileştirme sayılarının yukarı ve aşağı hareket ettiği birkaç küçük ancak önemli değişiklik bulunmaktadır. Bir rework veya temel değişiklikler gibi süper heyecan verici bir şey yok. Ancak Zarya ve Orisa gibi tanklar daha savunmacı hareket etmelerine yardımcı olacak bazı fark edilir ayarlamalar alıyorlar. Tam yama notlarına aşağıdan bakın:

Overwatch 2 Yıl Dönümü 2023
Overwatch 2’nin birinci yılını kutluyoruz! Olimpos Savaşı, Mari Yakala, Yıldız İzle ve Kurnazlık ve Büyü gibi geri dönen etkinlik oyun modlarını oynamaya gelin! Ayrıca, Overwatch Kredileri kazanmak için yeni zorluklara katılabileceksiniz ve efsanevi kostümleri oyun içi mağazada yeniden alabileceksiniz. Kutlamaya 19 Eylül’de başladığında katılın!

Yeni oyun modu – Kahraman Hâkimiyeti
Kahraman Hâkimiyeti, oyuncuların özel kurslarda bireysel kahraman becerilerini test etmelerine olanak tanıyan yeni bir tek oyunculu oyun modudur. Uzmanlık seviyenizi yüksek skorlar için sınırlayın ve liderlik tablolarında domine edin. Meydan okumaya hazır mısınız?
– Her kahraman üç farklı zorluk seviyesinde oynanabilir ve her bir kursta beş yıldıza kadar kilidini açın.
– Kahraman Hâkimiyeti kursları, zaman, öldürme, iyileştirme ve refakat gibi çeşitli faktörlere göre puanlanır. Her kahramanın takip edilen bireysel istatistikleri de vardır. Ayrıca Ustalık Rozetlerinin hepsini toplayarak yeteneklerinizi gösterin!
– Kahraman Hâkimiyeti, sınırlı süreli bir etkinlikle başlatılıyor ve özel ödülleri içeriyor. Tracer, Reinhardt ve Mercy için kurslar şu anda mevcutken, Sojourn, Winston ve diğerleri de “önümüzdeki haftalarda” prömiyer yapacak.

Ping sistemi güncellemeleri
– Torbjörn’ün Kulesi, Symmetra’nın Teleporter’ı veya Illari’nin İyileştirme Sütunu gibi sahip olunan nesneler, düşman kahramanlardan daha düşük önceliğe sahiptir.

Kahraman Güncellemeleri
Zarya
– Projeksiyon Kalkanı: Sağlık 200’den 225’e yükseltildi. – Bekleme süresi 10’dan 8 saniyeye düşürüldü. – Boyutu %15 oranında artırıldı.
Geliştirici Yorumu: Zarya genellikle enerji biriktirmek için her iki kalkan şarjını da kendisi için kullanır çünkü bu genellikle daha tutarlıdır. Projeksiyon Kalkanı değişikliği, kalkanı daha sık olarak müttefikleri için kullanmayı teşvik ediyor.

Çöp Kraliçe
– Dikenli Bıçak: Etki hasarı 50’den 65’e yükseltildi.
Geliştirici Yorumu: Bu değişiklik, Dikenli Bıçak’a doğrudan etkisi olmadan atılanlara yakaları ödüllendiriyor.

Orisa
– Güçlendirme: Bekleme süresi sona erdiğinde değil, yetenek etkinleştirildiğinde başlar. – Bekleme süresi 12’den 16,5 saniyeye yükseltildi. – Aşırı sağlık bonusu 125’ten 100’e düşürüldü.
Geliştirici Yorumu: Güçlendirme bekleme süresi, etkin kullanım süresinin aynı kalması için düzeltilmiştir. Ancak artık Orisa yeteneği erken iptal etmek yerine hemen beklemeye başlama teşviki almamış olduğu için kullanımlar arasındaki aralık tutarlı ve daha fazla karşı oyunlara açıktır.

Ashe
– Vipera: Yeniden yükleme süresi 0,25’ten 0,2 saniyeye düşürüldü.
Geliştirici Yorumu: Ashe, kısmi bir yeniden yüklemeyi takiben ateş etme avantajının dengelenmesi için tüm kahramanların en uzun toplam yeniden yükleme süresine sahiptir. Ancak, boştan tam yeniden yükleme süresini biraz kısaltmak için bunu biraz azaltıyoruz.

Bastion
– A-36 Taktik Bomba: Etki hasarı 30’dan 15’e düşürüldü. – Yapılandırma Topçusu: Artık kritik vuruş yapamaz.
Geliştirici Yorumu: A-36 Taktik Bomba, yakın zamanda projeksiyon boyutu artırılarak daha güvenilir hale getirildiği için artık bu kadar fazla hasar vermeye ihtiyaç duymuyor. Yapılandırma Topçusu için yapılan değişiklik, maksimum hasar için bir hata düzeltmesidir ve bu, Bastion’ın performansını nasıl etkilediğini görmek için izleyeceğiz.

Mei
– Endotermik Blaster: Hasar saniyede 65’ten 70’e yükseltildi. – Birincil atış arasında yavaşlamanın düşmesi için süre 0,5’ten 0,6 saniyeye yükseltildi. – Derin Soğuk: Ekstra has

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com