“Starfield: Skyrim’in Uzaydaki Sevdalıları!”

Bethesda’nın uzay canavarı Starfield, 6 Eylül’de Xbox konsolları ve dünya genelindeki PC’lerde yayınlandı ve resmi olarak Fallout geliştiricisinin 25 yıllık yeni bir IP için olan kuru dönemini sona erdirdi. Bu koşullar – onlarca yıl süren fikir üretimi, yeni bir marka fırsatı, Starfield’ın korkutucu büyüklüğü – hayranların beklentilerini sıcak hava balonu seviyelerine kadar yükseltti ve eleştirmenler bu durumun, daha az veya daha çok haklı olduğunu düşündü. Oyunun Steam yorumcuları genellikle Starfield’ın sağlam bir oyun olduğu konusunda hemfikir, ancak yönetmen Todd Howard’ın söylediği gibi “uzaydaki Skyrim” olmanın doğal olarak iyi bir şey olmadığını düşünüyorlar.

Diğer Bethesda oyunları gibi, aksiyon rol yapma oyunu Starfield, son derece özelleştirilebilir deneyiminizi nereye götürdüğünüze bağlı olarak sakin ve soylu olabilir. Ancak bazı şeyler beton gibidir, örneğin garip bir artefakt keşfeden bir madenci olarak oyunun başladığınız ve fraksiyonlar ve uzay gemileri arasında sıkıştığınız çok boyutlu bir göreve giriştiğiniz gerçeği gibi.

Evet, “Starfield uzaylılar ve uzay gemileriyle dolu olsa da,” Kotaku çalışanı Zack Zwiezen yazıyor, “bu hala bir Bethesda RPG’si. Oyunu oynarken, manzarada ve menülerde Morrowind ve Fallout 3’ün eski kemiklerini hemen hemen hissedebilirsiniz.” Bu durumu Steam yorumcuları da fark ediyor. “Bu kesinlikle bir Bethesda oyunu,” diyor popüler bir olumlu yorum. “Güzel ortamlar, fantastik immersion ve hikaye anlatımı. Başka bir evrende yaşamanın fantastik yanını yerine getirme, özellikle uzayda.”

Diğerleri için Bethesda formülü, yıllar süren deneyimle mükemmelleştirilmiş gibi görünmüyor, eski moda görünüyor, özellikle aşırı yükleme ekranları ve birkaç kalıcı hata eşliğinde.

“Bu oyun aslında uzayda Skyrim ve Fallout karışımı, ancak daha kötü” diyor yüksek dereceli olumsuz bir inceleme. Başka biri ise “Oyun bir övünç kaynağı olan bir yükleme ekranıdır” diye belirtiyor. “Uzayda konumlara uçamazsınız. Bu, savaşın hala melee için aynı sol tıklama spam ve Fallout 4 için tamamen aynı nişancılık olduğunun üzerine eklenir.”

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com