Starfield’in Fallout’un Radyo İstasyonlarına Sahip Olmasını isterdim!

Bethesda’nın yeni uzay RPG oyunu Starfield, geniş bir dünya sunuyor ve ben de gezerek keşfetmek için saatlerimi harcadım. Bu keşifler ve yağmalamalar oldukça eğlenceli oldu! Ancak uzay kayalarını madencilik yaparken veya ıssız buzlu gezegenleri keşfederken biraz müzik açabilseydim daha da güzel olurdu.

Beş günlük ücretli erken erişim döneminden sonra Starfield, Game Pass üzerinden PC veya Xbox’ta herkese sunuldu. Xbox’a göre, oyun zaten Microsoft’un “en çok oynanan, yeni nesil özel” oyunu olmuş durumda. Aslında, Bethesda’nın dijital galaksisini keşfetmek için altı milyon kişiye katılan kişiler var. Bu nedenle bu kadar çok oyuncunun keşfetmek için klasik müzik veya (hayal gücümüzü kullanalım) uzaylı ezgileri açabilmeleri harika olmaz mıydı? Bence öyle.

Bethesda’nın Fallout oyunlarından biri olan radio istasyonlarının keşfe devam ederken dinlenebileceği favori özelliklerimden biridir. Bir lazer tüfeği ile bir zombi ordusunu parçalarken Ink Spots dinlemek, klasik Amerikan müziği, nükleer korku ve retro-fütürizm karışımı olan Fallout’un atmosferine mükemmel bir uyum sağlar. Radio istasyonları sadece Fallout’un atmosferine uygun olmakla kalmaz, aynı zamanda keşfi biraz daha eğlenceli hale getirir. Bethesda RPG’lerinin çoğu zamanı büyük, çoğunlukla boş alanlarda yalnızca dolaşmakla geçer. Fallout’da bir zamanlar eski bir askeri üs veya yıkılmış bir medeniyetin olduğu bir bölgeye gitmek için yavaş yavaş ilerlerken biraz müzik açmak hoş olurdu.

Starfield, post-apokaliptik bir çöle ayarlanmamış olsa da, terkedilmiş outpostlar, araştırma tesisleri ve mağaralarla bezeli çoğunlukla boş gezegenlerin olduğu bir oyun. Boş gezegenlerde, çoğunlukla yalnızken yürürken, saatlerimi Fallout 3, Fallout 4 ve New Vegas’ta geçirdiğim saatleri hatırlattı. En azından birkaç kez yürümeyi durdurduğumda ve sessizliği biraz kırmak için radionun açılmasını istediğim anlar oldu. Ancak Starfield’da bir radyo yok.

Evet, arka planda müzik çalabilirim, ancak oyunun içinde bulunan müziklerin daha çok hoşuma gideceğini düşünüyorum. Daha immersif olurdu ve Starfield, müziği ihtiyaç duyduğunda sessize alabilir ya da duraklatabilirdi.

Starfield’da bir radyonun çalışması veya açıklanması daha zor olacağını anlıyorum. Ancak, yakınlarda bulunan diğer medeni gezegenlere veya uzay istasyonlarına ne kadar yakın olduğunuza bağlı olarak bazı gezegenlerde farklı radyo istasyonları olmasının ne güzel olacağını düşünüyorum. Veya belki de eğer radyo bu dünyaya veya öyküsüne uymuyorsa, Guardians of the Galaxy yaklaşımını benimseyebilir ve ana karakterimize gemisinde veya kıyafetindeki bilgisayarlar aracılığıyla müzik çalma imkanı verebiliriz.

Sonuç olarak, Bethesda’nın Starfield’a böylesine büyük (ve muhtemelen pahalı) bir şey eklemesi olanaklı değildir. Bu nedenle, mod yapımcılarının devreye girmesini bekleyeceğim. Ve orada Fallout’un radyo istasyonlarını eklerken, belki de biri VATS özelliğini de ekleyebilir?

Starfield’ı satın almak için Amazon, Best Buy veya GameStop’tan alabilirsiniz.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com