“Baldur’s Gate 3’ü Sadece Romantizm İçin Oynuyorum!” (70 karakter)

“Dungeons & Dragons” rol yapma oyunu “Baldur’s Gate 3”, zorlu savaşları ve ödüllendirici, karmaşık hikaye örgüleriyle dikkat çekiyor, fakat ben sadece birinin benimle öpüşmek istediği zaman oynamaktayım.

Arkadaşım normalde bir goblini ezmemeyi tercih eden ve Shadowheart’ın neden gözlerinin neden bu kadar üzgün göründüğünü öğrenmek yerine oynayan bir oyuncu. Ben ise sadece fırsat olduğunu hissettiğimde ortaya çıkarım.

“Karanlık Arzu” karakterine arkadaşımın kayaları ovmanı emrederim, onun kaba ejderha derisindeki ter kokulu parlaklığını görmezden gelerek (bir Dragonborn karakteri seçmek ilk tercihim olmazdı). Lae’zel’in iç dünyasını araştır. İlgisi var mı?

Bunu ihtiyacım var. Başka video oyunları beni sevgiden yoksun bırakıyor. Bu özellikle korkunç ya da orta çağ temalı olan oyunlar için geçerlidir, eti ve yağı lekelenmiş meşe masalar ve canavar kanıyla. Dead Island 2 canavarlarını bağırsaklarından ayırıp Bloodborne karakterimin hood’unu kana bulayarak keyif alıyorum, fakat her zaman daha fazlasını umut ederim. Çamurun altında parlayan şefkati bulmak istiyorum. Sanırım Rom, Vacuous Spiders olarak gerçekten bir şeylere sahip olabilirdim. Ama ana akım oyunlar seks ve romantizmi benim kadar ciddiye almaz gibi hissediyorum.

“God of War” veya “The Witcher 3” gibi birçok yüksek fantazi oyununda seks vardır. Ancak her ikisi de, romantizmi üzerine düşkün bekleyen bir kızın büyük elinizle rehberliğe ihtiyaç duyduğu, düz, erkek perspektifini varsayar. Dragon Age: Inquisition ve Skyrim gibi daha dahil edici oyunlar en azından çeşitli ilişkiler için bir imkan sunar ve Final Fantasy X aşkın gerçek olduğunu kabul eder. Ancak bu oyun romantizmleri, en önemli olduğunu öğretildiğimiz şeyle karşılaştırıldığında hala gölgede kalır: erkek kahramanın yükselişi ve ardından acı bir düşüşe yolculuğu.

Bu, “BG3″te farklıdır, romansı hikaye ve rol yapma deneyimine doğal bir ek olarak ele alır. Bu romantik ilişkilerin yapması gereken şeyin daha derin ve daha değerli hissettirmek olduğunu düşünüyorum. Bir milyon Elvis şarkısında duydum, yavaş yavaş açılmış bir Richard Linklater filmi gördüm, yaşlı adamların sıkılarak el sıkıştığından okudum.

“Sevgi yer yüzünde, ne de insanların kafatası üzerinde yürümez, […] tanrıların ve insanların kalplerinde ve ruhlarında yürür,” Plato, felsefi diyaloğunda “Symposium”da diyor. “Orada sertlik varsa o ayrılır, yumuşaklık varsa orada yaşar.”

Her şeyin yumuşak bir yeri vardır, bu üç A oyunları da dahil. Peki, neden seks ve romantizm çirkinleştirilir veya ikinci planda kalır? Küçük hor görülen CVS koridoru erotik ve bir Renée Zellweger romantik komedisi gibi, video oyunu aşkı, çünkü işte kadınların sevdiği şeydir ve bu yüzden utanç vericidir.

Evet, evet, ben seviyorum. Fakat sadece onu elde etmek için başka bir duygusuz çiftlik simülasyonu evliliği dayanamam. Şu an için “Baldur’s Gate 3” beni tatmin ediyor, fakat sadece bu seçeneğim gibi hissetmesini istemem. Gelecekteki oyunlar, beni dinleyin: ben seçilmiş kişi olacağım, fakat yalnız olmak istemiyorum.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com