“Digital Foundry, VGC/Eurogamer Switch 2 Gamescom söylentilerini değerlendiriyor”

Nintendo Switch halefini gösteren bazı geliştiricilerin Gamescom’da Nintendo’nun bir sonraki konsolunun bir sunumunu görebildiklerine dair birçok medya haberi bulunuyor. Nintendo henüz bu söylentiler hakkında bir açıklama yapmasa da, yaşanan olaylar hakkında daha fazla bilgi sunan bazı ayrıntılar ortaya çıkıyor. Örneğin, Digital Foundry, tüm söylentileri tartıştıkları bir video yayınladı. Videoda biraz daha fazla bilgi elde edildi. Paylaşılan detaylara aşağıdaki Reddit kullanıcısı tarafından iletilen bir liste şeklinde ulaşabilirsiniz.

– Tüm tartışılanlar Gamescom’da öne çıkan söylentiler ve sohbetler. Demo ile ilgili izlenimler ikinci el kaynaklardan alınan bilgilere dayanıyor; bu yüzden Matrix demosunun PS5 ve Xbox Series ile karşılaştırılması konusunda, 2 demosu arasında 2 yıl geçtiği için yanıltıcı olabilir ya da “hedef donanımı” Nintendo/Nvidia’nın son donanımlarıyla elde ettikleri gerçek performansa uygun olmayabilir (PS3, E3’te birçok demo çalıştıran “hedef donanım”ın sadece yarısı kadar güçlüydü).

– Eurogamer ve VGC’nin raporları, Gamescom’a katılan herkesin arkasında duyduklarını doğruluyor.

– Raporlar, Nvidia’nın sızıntısında belirtildiği gibi T239 Nvidia SoC’nin gerçek Switch 2 donanımı olduğunu gösteriyor.

– BotW demosu DLSS kullanarak 4K/60fps çözünürlükte çalışıyordu.

– Matrix demosunun Nvidia’nın AMD’den çok daha iyi ray tracing donanımına sahip olmasının avantajı var.

– Demo çalıştırmak için DLSS 3.5 (kare oluşturma hariç) kullanılmış olabilir ve T239’un DLSS 3.5 özelliklerini (kare oluşturma hariç) kullanabilmesi makul olabilir.

– Unreal Engine 5, PS5/XBS demosunun yayınlanmasının ardından son 2 yılda oldukça gelişti ve daha ölçeklenebilir hale geldi. Motor “daha hafif” hale geliyor.

– Unreal Engine 5’in Switch 2 için ölçeklenebilir olmasi, Nvidia ve Epic Games’in çıkarına. Unreal Engine 5, orijinal Switch kadar başarılı bir platformda kullanılması zor olmak istemeyen Epic Games ve Nvidia, bu konsolün etkileyici DLSS/ray tracing yeteneklerini sergileyen bir cihaz olmasını isteyecektir.

Kaynak: [haber linki]

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

“Famitsu’nun En Çok İstenen Oyunlar Listesi Yayımlandı!”

Famitsu dergisi ekibi tarafından The Land of the Rising Sun’da en çok istenen video oyunlarına …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com