Embracer Grubu, Gearbox Entertainment’ı Satmayı Düşünüyor

Gearbox - Embracer Group

Embracer Group, Borderlands oyununun geliştiricisi Gearbox Entertainment’ın Nisan 2021’de 1.4 milyar dolara kadar değerinde bir anlaşmayla satın almasını tamamladı, ancak İsveç firmasının yolunu değiştirmeyi düşündüğü anlaşılıyor. Reuters tarafından yayınlanan bir rapora göre Embracer Group, Gearbox Entertainment için bir tam satış da dahil olmak üzere birkaç seçeneği değerlendiriyor.

İddiaya göre Embracer, işlemle ilgili sürece aşina olan üç anonim kaynağa göre yatırım bankacılığı firması Goldman Sachs ve Aream & Co ile çalışarak bir satışı keşfetmek için çalışıyor ve bazı üçüncü taraflardan, çoğunluğu “uluslararası oyun grupları” olarak tanımlanan, ilgi aldığını belirtiyor. Gearbox için pazarlama materyallerinin potansiyel alıcılar için zaten hazırlandığı, ancak raporda satışın kesin olarak kararlaştırılmadığı ve sonunda gerçekleşmeyebileceği belirtiliyor.

Görünüşe göre bu karar, yılın başlarında 2 milyar dolar değerindeki bir belirtilmeyen taraf ile yapılan bir anlaşma sonucu yaşanan başarısızlık sonrasında geldi ve Embracer Group önemli kayıplar yaşadı. Haziran ayında şirket, stüdyoların kapatılmasını ve geliştirme aşamasındaki projelerin iptal edilmesini içeren bir yapılandırma programının başlatıldığını duyurdu.

Gearbox Entertainment’ı satın aldıktan sonra, Embracer Group, Perfect World Entertainment ve Volition gibi sahip olduğu bazı kuruluşları yayıncılık etiketine dahil etti. Ancak Volition yakın zamanda kapatıldı.


Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Turbocharged, En Yeni Fragmanda Yeni Oyun Modlarını Sergiliyor

Milestone geliştiricisi, yaklaşan arcade tarzı yarış oyunu Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged için yeni bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com