Gearbox Entertainment Bağımsız Olabilir.

gearbox entertainment logo

Son zamanlarda, Embracer Group’un, bu yıl Suudi Arabistan’ın oyun grubuyla başarısız bir 2 milyar dolarlık anlaşma sonrasında finansal belirsizlik döneminde istikrar kazanmak için düşünceye Gearbox Entertainment adlı Borderlands geliştiricisini satma düşüncesinde olduğu ortaya çıktı. Bununla birlikte, stüdyonun geleceği için diğer seçenekler de değerlendiriliyor.

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, satışla ilgili son raporlardan sonra Gearbox’ın Baş İletişim Görevlisi Dan Hewitt tarafından tüm çalışanlara gönderilen bir iç e-postada, Gearbox’ın geleceği için “Gearbox’ın bağımsız hale gelmesi”nin de dahil olduğu birkaç seçeneğin değerlendirildiği belirtiliyor – ancak Hewitt’e göre “en iyi senaryo”, Gearbox’ın Embracer’ın sahipliği altında kalmaya devam etmesi olacaktır.

E-postada şu ifadeler yer alıyor: “Temel senaryo, Gearbox’ın Embracer’ın bir parçası olmaya devam etmesidir. Bununla birlikte, Gearbox’ın transferi, Gearbox’ın bağımsız hale gelmesi ve diğer seçenekler de dahil olmak üzere birçok seçenek değerlendirilmektedir. Sonuç olarak, hem Gearbox hem de Embracer için en iyi yol ne olursa ilerlemeyi sürdüreceğiz.”

Bununla birlikte, Hewitt, “henüz herhangi bir karar verilmediğini” ve şirketin geleceğiyle ilgili olarak önümüzdeki haftalarda “çok spekülasyon” olacağını belirtiyor.

Embracer Group, Nisan 2021’de Gearbox Entertainment’ın satın alımını, 1.4 milyar dolara kadar değeri olan bir anlaşma ile tamamladı. Bu yıl içinde mali zorluklarla karışan şirket, bir iç yapılandırma programının bir parçası olarak personel işten çıkarma, stüdyoları kapatma ve projeleri iptal etme kararı aldığını açıklamıştı.


Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Crew Motorfest Accolades fragmanı eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı

Mürettebat Motorfest’i Yakın zamanda piyasaya sürülmesinin ardından iyi karşılandı; eleştirmenler ve izleyiciler, öncekilerle karşılaştırıldığında yön …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com