“Steam’in 20 Yılını Kutlayan Valve, Özel Dijital Rozetlerle Onurlandırıyor”

Steam’in en eski kullanıcı hesaplarından bazıları bu hafta 20 yaşına giriyor ve Valve, oyun veterinerlerine özel dijital rozetler dağıtarak yıldönümünü kutluyor. Rozet, orijinal Steam renk şemasını içeren özel bir sürümü ile birlikte geliyor.

Steam, ilk kez Eylül 2003’te kapılarını açtı ve o zamandan beri dünya genelindeki en büyük dijital PC oyun mağazası haline geldi. Günümüzde her gün on milyonlarca oyuncu tarafından aktif olarak kullanılıyor.

“Garip renkler hakkında merak edenler için, bu, Steam’in ilk başladığı zamandaki renk şeması,” yorumunu yapan Redditor Penndrachen, rozetin ordu yeşili renk şemasine atıfta bulunarak, platformun ilk günlerini hatırlayan oyuncular arasında karışık bir tepki uyandırdı. “İlk altı ayda katıldım,” diye yakındı Affectionate-Memory4. “Kendimi çok eskimiş hissediyorum.”

Duyurunun ardından Steam topluluğundaki birçok kişi sosyal medyada hesaplarının yaşını karşılaştırdı, bazı genç kullanıcılar ise ilk oyunseverleri siteye çeken şeyin ne olduğunu merak etti.

“Steam’in ilk kullanıcıları olarak zamanında nasıl bulduğumuz hakkında merak edenler için yanıt son derece basit,” diye yazdı Redditor HeavenlyPT. “Counter-Strike’tı. Steam’den önce, CS oynamak için sunucular farklı şirketler tarafından rastgele barındırılırdı. O zamanlar çoğumuz TheAllSeeingEye adlı bir program kullanırdık, bu program oyunun sunucu listesini derleyip zamanın halka açık sunucularına katılmamızı sağlardı.”

İnanılmaz bir şekilde, Steam’in erken benimseyen bazı hesapları bugün hala aktif olarak kullanımda, yaratıldıktan tam iki on yıl sonra. Steam bu süre zarfında önemli değişimler geçirdi ve son yıllarda Valve, taşınabilir Steam Deck’in piyasaya sürülmesiyle donanım geliştirme konusuna adım attı. Daha fazla Steam ile ilgili içerik için IGN’in tüm zamanların en çok oynanan 15 Steam oyunu listesine göz atmayı unutmayın.

Anthony, IGN için bilim ve video oyun haberlerini kapsayan serbest bir katkıda bulunan birisidir. Birden fazla bilimsel alanda meydana gelen gelişmeleri kapsama ve şakalarınıza hiç zamanı yok. Twitter’da @BeardConGamer hesabını takip edin.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Diablo 4’yü Görsel Yardım Almadan Tamamlayan İlk Kör Bireyle Tanışın.

Ty “Tyleniphe”, World of Warcraft ve Diablo gibi oyun serileri oynayarak büyüdü. Arkadaşlarıyla domuz kesmekten …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com