Xbox Gamer Kartı Çıktı

Xbox, özellikle market alışverişlerinizde daha net bir şekilde bir oyuncu olduğunuzu göstermek istediyseniz, size bir çözüm sunuyor: resmi Xbox Mastercard. Yeni Xbox Mastercard, 11 Eylül’de Xbox’un resmi haber blogunda duyuruldu ve (Barclays tarafından verilen) bu kartla günlük alışverişlerinizden kazandığınız puanları Xbox mağazasında oyun veya eklentiler için kullanabileceksiniz. Hatta Xbox logosunu içeren beş “ikonik” kart tasarımından birine bile oyun adınızı kazıtabilirsiniz. Ancak bir şart var: Sadece bir Xbox Insider olduğunuzda ve sadece ABD’nin anakarasında, Alaska’da veya Hawaii’deyseniz kart için başvuruda bulunabilirsiniz.

“Nedense” bazı ödüllü kredi kartları gibi, oyuncu kredi kartınızla her 1 dolara puan kazanacaksınız, ancak paranızı belirli yerlerde harcadığınızda daha fazla puan kazanacaksınız:

– Xbox ve Microsoft mağazalarında “uygun ürünler” satın alımlarında 5 kat fazla puan kazanacaksınız.
– Disney Plus ve Netflix gibi “uygun yayın hizmetlerinde” 3 kat fazla puan kazanacaksınız.
– Grubhub ve Doordash gibi “uygun yemek siparişi hizmetlerinde” 3 kat fazla puan kazanacaksınız.

Diğer “uygun” satış noktalarının henüz net olmadığı belirsizdir; örneğin, oyuncu kredi kartımla yeni bir 20 dolarlık skin alabilmek için Xbox hesabım aracılığıyla Overwatch coinleri satın alırsam, bu, oyuncu kredi kartımda 5 kat fazla puan kazanmak için sayılır mı? Yoksa, teknik olarak Blizzard’ın satış noktası olduğu için sayılmaz mı? Bu bir detayı bilmem gerekiyor.

Eğer Xbox Mastercard üyesi olursanız, kartla ilk alışverişinizi yaptıktan sonra puan şeklinde 50 dolarlık bir bonus ve ücretsiz üç ay Xbox Game Pass Ultimate alacaksınız (ancak zaten bir Game Pass üyesi değilseniz). Xbox haber yazısında, “Zaten bir Game Pass üyesiyseniz, bir arkadaşınıza birlikte oynamaları için kolayca hediye edebilirsiniz” deniliyor.

Xbox kredi kartını alacak mısınız? Kişisel olarak, puan kazandıran kartlara (cidden, bir tanesi sayesinde ücretsiz olarak İngiltere’ye uçuyorum) ilgi duyuyorum ve yerel [lokasyonumda] “hayy KIZ hayy” yazan siyah bir Xbox Mastercard’ı çekmek fikrine kesinlikle kapılıyorum, bu yüzden göreceğiz. Xbox Insider’lar, Xbox Mastercard için 21 Eylül’den itibaren başvuruda bulunabilirken, Amerika Birleşik Devletleri’nin geri kalanının yeni sert plastik kartlarına 2024’e kadar beklemesi gerekecek.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com