Yeni Nintendo Kontrolcü Patentinde Joy-Con Kayma Sorununa Potansiyel Çözüm!

Nintendo’nun yeni bir denetleyici için bir patent, 7 Eylül’de Amerika Birleşik Devletleri Patent Ofisi tarafından yayınlandı ve Super Mario geliştiricisinin Joy-Con kayması sorununu kalıcı olarak nasıl çözebileceğini en azından düşündüğünü gösteriyor. Joy-Con kayması, Switch’in hayalet Joy-Con hareketine tepki vermesi durumu, konsolun 2017’deki piyasaya sürülmesinden bu yana Switch sahiplerini rahatsız etti ve class action davalarını tetikledi ve Nintendo’dan resmi bir özür aldı, Joy-Con kayması onarımının bir kısmını sürekli olarak aşırı yüklü bir tamir atölyesine Syracuse’de dış kaynaklı olarak sağladı. Ancak bu Joy-Con sıkıntısı boyunca, Nintendo şimdiye kadar kalıcı bir çözümü dahil etmeyi başaramadı, belki de şimdiye kadar.

Denetleyici patentine göre, ilk olarak 11 Mayıs’ta dosyalanan patent “manyetik alan yoğunluğuyla viskozitesi değişen ve işlem elemanı yer değiştirdiğinde direnç haline gelen bir manyetoreolojik sıvı kullanan bir direnç bölümünü” önermektedir.

Nintendo'nun patentindeki bir ekran görüntüsü kare şeklinde bir denetleyici gösteriyor.
Nintendo’nun patentindeki bir ekran görüntüsü kare şeklinde bir denetleyici gösteriyor.

“Umarım bu, Joy-Con’ların manyetizmayı sürüklenmeyi önlemek için kullandığını gösterir çünkü böyle bir değişiklik çok geç kalınmıştır,” oyun yazarı ve erişilebilirlik savunucusu Laura Kate Dale, Twitter DM üzerinden bana söyledi. Bununla birlikte, bazıları patentin Nintendo’nun gelecekteki bir konsola “PS5’teki dirençli tetiklere benzer bir kuvvet geri bildirimli analog çubuklar” getirmesi olasılığını işaret edebileceğini düşünüyor, diyor Dale. Eğer öyleyse, “ana umudum, engelli oyuncular için sistem düzeyinde kapatılabilir olmalarıdır,” diye devam ediyor.

Nintendo’nun patentinin ayrıca çok istenen Nintendo Switch 2 hakkında daha fazla söylenti çıkarması da, 2024’te piyasaya sürülmesi planlanıyor gibi görünen, ancak bazı geliştiricilerin yaz aylarında cihazla ilgili bilgi aldığı bildiriliyor. Kotaku, Nintendo’ya yorum yapmak için iletişime geçti.

“Switch 2’nin temelde daha güçlü bir Switch olacağı ve framerateları ve çözünürlüğü iyileştirmek için DLSS tarzı ölçeklendirme üzerine dayandığı” yönünde dolaşan birçok söylenti var,” 2016’da Switch haberlerini sızdıran Dale, bana söyledi. “Engelli bir oyuncu olarak, hipotetik bir Switch 2’nin, artık PS5 ve Xbox Series konsollarında standart haline gelen bazı özellikleri ekleyerek daha erişilebilir olma çabası görmek isterim,” diye devam ediyor. Joy-Con sıkıntısından çık, daha erişilebilir bir oyun geleceği için içeriye gir.

Daha Fazlasını Oku: Nintendo Switch Joy-Con Tamir Merkezi Sürekli Olarak Boğuldu, Eski Bir Müdüre Göre

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com